TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu  [X]

Nagrywarka nie czyta "dużych" 800/870 MB płyt

Szukasz sterownika? Masz problem? Wszystko związane ze sterownikami itp.
Regulamin forum
1. Przed stworzeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji "Szukaj" (górne menu).

2. Baza sterowników do drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych.

Nagrywarka nie czyta "dużych" 800/870 MB płyt

Postprzez Antoni » 03 Kwi 2006, 18:11

PostUA:


Mam nagrywarkę PHILIPS CD RW/DVD SCB 5265 a używam programu Nero 6. Duże płyty [800/870] są czytane jak 700-ki
Co mam zrobić? Proszę o konkretną pomoc, krok po kroku; gdzie można znaleźć nowsze sterowniki czy BIOS.
Proszę o odpowiedź email
totek
Antoni
Forumowicz
Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączenie: 03 Kwi 2006, 17:51
Miejscowość: Warszawa

Re: Nagrywarka nie czyta "dużych" 800/870 MB płyt

Postprzez manius23 » 03 Kwi 2006, 18:17

PostUA:


Antoni napisał(a):Mam nagrywarkę PHILIPS CD RW/DVD SCB 5265 a używam programu Nero 6. Duże płyty [800/870] są czytane jak 700-ki
Co mam zrobić? Proszę o konkretną pomoc, krok po kroku; gdzie można znaleźć nowsze sterowniki czy BIOS.
Proszę o odpowiedź email

Nie musisz sciagac zadnych biosow ani sterow,wystarczy ze wlaczysz w opcjach zaawansowanych nero tryb OVERBURNING czyli nadpalanie plyt i ustawisz maksymalny czas zapisu na 99minut nero standardowo widzi tylko 700mb.W trybie OVERBURNING mozna zapisywac tylko w trybie DAO(DiscAtOnce).
Awatar użytkownika
manius23
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 581
Dołączenie: 06 Lut 2005, 12:22
Miejscowość: stąd ?

Postprzez niunka » 03 Kwi 2006, 18:46

PostUA:


Radze uwazac bo OVERBURNING moze uszkodzic nagrywarke :?
Awatar użytkownika
niunka
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2410
Dołączenie: 08 Maj 2005, 15:21
Miejscowość: Kempten
Pochwały: 1

Postprzez Mac » 03 Kwi 2006, 19:45

PostUA:


niunka napisał(a):Radze uwazac bo OVERBURNING moze uszkodzic nagrywarke :?


@niunka
Dadadadadada

@Manius23
Nagrywarka moze nie obsługiwac więc trzeba nowy firmware. A nero jak płyta w nagrywarce sam wie ile ma mb na niej.
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6

Postprzez niunka » 03 Kwi 2006, 20:02

PostUA:


Mac
Dadadadadada

Zeby Nero widzialo plyte 800MB 870MB to nagrywarka musi takie plyty obslugiwac a wiekszosc nagrywarek nie obsluguje takich plyt,a te co obsluguja to najczesciej tylko zapis a nie odczyt,bardzo malo czyta i zapisuje takie plyty,dlatego zeby taka plyte zapisac trzeba wlaczyc Overburning,tak samo mozesz korzystac z Overburning jak chcesz wiecej danych zapisac na plyte niz jej pojemnosc a to moze uszkodzic nagrywarke,panie blablabla

i np LiteOn czyta i zapisuje takie plyty dopiero od modelu SOHW-1693S
Awatar użytkownika
niunka
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2410
Dołączenie: 08 Maj 2005, 15:21
Miejscowość: Kempten
Pochwały: 1

Postprzez Mac » 03 Kwi 2006, 21:04

PostUA:


niunka napisał(a):Mac
Dadadadadada

Zeby Nero widzialo plyte 800MB 870MB to nagrywarka musi takie plyty obslugiwac a wiekszosc nagrywarek nie obsluguje takich plyt,a te co obsluguja to najczesciej tylko zapis a nie odczyt,bardzo malo czyta i zapisuje takie plyty,dlatego zeby taka plyte zapisac trzeba wlaczyc Overburning,tak samo mozesz korzystac z Overburning jak chcesz wiecej danych zapisac na plyte niz jej pojemnosc a to moze uszkodzic nagrywarke,panie blablabla

i np LiteOn czyta i zapisuje takie plyty dopiero od modelu SOHW-1693S


Wiem "ale nagrywara sie moze zjebać"( wy tak twierdzicie) a jak zaktualizuje firmware to jej się nic nie stanie i czytać tez bedzie. Proponuje rozwiązanie stałe a nie pieprzenie się (raz i problem z głowy). A co sie stanie jak zechce alkoholem nagrac płyte???
Mac
Zasłużony działacz forum
Zasłużony działacz forum
 
Posty: 2186
Dołączenie: 21 Lip 2005, 19:07
Miejscowość: Żywiec
Pochwały: 6

Postprzez banan » 23 Kwi 2006, 10:16

PostUA:


moja nagrywarka {samsung} modelu nie znam:P czyta płytki 800MB ale 870 już nie. Tam jak kopiujesz pliki i jest ten pasek to poprostu zrób tak żeby było np 799MB albo coś takiego.Ja tak zawsze robiebez [overburingu] czy jakos tak
banan
Aktywny w piśmie
Aktywny w piśmie
 
Posty: 800
Dołączenie: 18 Kwi 2006, 21:40
Miejscowość: Będzin ;)


Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron