Aktualizacja Windows 11 KB5039302 wkurzy graczy [zobacz jak]

Maksym SłomskiSkomentuj
Aktualizacja Windows 11 KB5039302 wkurzy graczy [zobacz jak]

Trudno nie odnieść wrażenia, jakoby co miesiąc Microsoft nie udostępniał jakiejś aktualizacji dla Windows 11, w której pojawiają się nowe reklamy. Nie inaczej jest i tym razem w odniesieniu do poprawki KB5039302, podnoszącej numery wydań Windows 11 22H2 do 22621.3810 i Windows 11 23H2 do 22631.3810. O dziwo przemyconych w poprawce bezpieczeństwa (sic!) reklam w Windows 11 nie zobaczy każdy.

Nowe reklamy w Windows 11 KB5039302

Reklama usługi Game Pass zagościła na ekranie głównym menu Ustawień na niektórych komputerach z Windows 11, na których zainstalowano aktualizację KB5039302. Poprawka udostępniana jest falami, a reklama gościła wcześniej w wersjach testowych systemu, dostępnych w ramach programu Windows Insider.

Nowa aktualizacja zostanie powszechnie udostępniona w lipcu, ale nie wszyscy zobaczą nową reklamę Game Pass. Microsoft sugeruje, że pojawi się ona tylko u tych, którzy „regularnie grają” na swoich komputerach. Wygląda na to, że gigant nie chce denerwować osób, które stronią od gier, co wydaje się sensownym posunięciem. Bardziej selektywny dobór reklam może pomóc gigantowi w zmniejszeniu potencjalnej krytyki tego ruchu.

Ulepszone menu kontekstowe i kompresja plików

Aktualizacja Windows 11 KB5039302 wprowadza również nowe opcje menu kontekstowego, umożliwiające tworzenie  archiwów skompresowanych danych za pomocą kilku kliknięć. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pliku, opcja „Kompresuj do” oferuje kompresję gzip, bzip2 i inne. Dostępny jest nawet kreator kompresji, który prowadzi użytkownika przez wybór różnych formatów, poziomów kompresji i archiwizacji wielu typów plików w kontenerach TAR.

Zmiany w aktualizacji KB5039302 nie ominęły narzędzia Copilot, które zostało przypięte do paska zadań jako aplikacja. Inne nowe funkcje to m.in. przeprojektowany menedżer kont w menu Start, obsługa najnowszego standardu Emoji 15.1 Unicode oraz różne ulepszenia wydajności i poprawki błędów, między innymi w zasadach grupy, integracji OneDrive i przestrzeniach dyskowych.

Źródło: support.microsoft.com

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.