Facebook: Ustawienia prywatności

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Facebook: Ustawienia prywatności
1. Logujemy się na Facebooka, a następnie z prawej strony klikamy ikonę trybiku i wybieramy „Ustawienia prywatności”.

facebook prywatnosc_1
2. W pierwszej kolejności ustawiamy, dla kogo docelowo nasze posty będą widoczne. Radzimy, aby w tej sekcji nie pozostawiać „Publiczne”, gdyż wtedy każdy będzie miał dostęp do publikowanych przez nas treści. Docelowo warto wybrać znajomych.

facebook prywatnosc_2
3. Możemy również stworzyć specjalny schemat, który będzie udostępniał posty tylko wybranym użytkownikom bądź też blokował dostęp do naszych treści określonej osobie. W tym celu wybieramy „Ustawienia niestandardowe”.

facebook prywatnosc_3


4. Odpowiednio wypełniamy poszczególne pola. Z rozwijanej listy wybieramy osoby, które mogą zobaczyć nasz post (mogą to być również całe grupy bądź też wcześniej stworzone listy osób, np. znajomi z pracy).

facebook prywatnosc_4
5. Następnie poniżej wpisujemy osoby bądź też listy, które mają mieć zablokowany dostęp do naszych wpisów, po czym wybieramy „Zapisz zmiany”.

facebook prywatnosc_5
6. Z ustawienia niestandardowego możemy korzystać bezpośrednio w polu publikacji, dzięki czemu w szybki sposób określamy, do jakiej grupy adresowany jest post.

facebook prywatnosc_6


7. Warto również ograniczyć widoczność postów, które wcześniej opublikowaliśmy na naszej tablicy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że mają do nich dostęp jedynie znajomi.

facebook prywatnosc_7
8. Należy się również zastanowić, kto może nas wyszukać, wpisując nasz numer telefonu bądź też adres e-mail.

facebook prywatnosc_8
9. Możemy również wyłączyć widoczność w wyszukiwarkach internetowych, co ograniczy dostęp do naszej osi czasu przypadkowym osobom. W tym celu odhaczamy tę opcję w odpowiedniej rubryce.

facebook prywatnosc_9


10. Następnie przechodzimy na zakładkę „Oś czasu i oznaczanie”, by zmodyfikować widoczność informacji podanych w naszym profilu. Ustawiamy między innymi osoby, które mogą publikować na naszej tablicy.

facebook prywatnosc_10
11. Warto również włączyć manualną akceptację postów, na których zostaliśmy oznaczeni. Dzięki temu żaden niepowołany post nie pojawi się na tablicy bez naszej zgody. Uwaga: funkcja ta ogranicza się jedynie do naszej tablicy. Post, na którym zostaliśmy oznaczeni, nadal będzie się wyświetlać u osoby, która go dodała.

facebook prywatnosc_11
12. Następnie należy ograniczyć widoczność naszej tablicy innym osobom. W tym celu wybieramy opcję zaznaczoną na obrazku poniżej. Sugerujemy, aby pozostawić możliwość przeglądania naszych wpisów wyłącznie znajomym.

facebook prywatnosc_12


13. Podobnie czynimy z widocznością postów innych osób na naszej tablicy.

facebook prywatnosc_13
14. Ponadto na zakładce „Blokowanie” możemy zablokować poszczególnych użytkowników, aby nie widzieli oni naszych postów ani nie mogli się z nami skontaktować.

facebook prywatnosc_14
15. W podobny sposób można zablokować zaproszenia od użytkowników z aplikacji i wydarzeń bądź też całkowicie zablokować wybraną aplikację.

facebook prywatnosc_15
Po wykonaniu powyższych kroków możemy mieć pewność, iż nasza prywatność jest ustawiona dokładnie w taki sposób, jaki chcemy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w których informacje o nas trafiają w niepowołane ręce.

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.