Jak działa karta Revolut? Czy warto ją mieć?

Maksym SłomskiSkomentuj
Jak działa karta Revolut? Czy warto ją mieć?
{reklama-artykul}
Lubicie podróżować, a nie lubicie tracić pieniędzy na opłaty związane z przewalutowaniem i prowizje związane z dokonywaniem transakcji? Powinniście się zainteresować Revolutem, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie moglibyście zadać w tym temacie i rozwiać przy okazji wszelkie wątpliwości na temat Revoluta. Miłej lektury!

Czym jest Revolut?

Revolut to specjalne konto oraz sprzężona z nim karta (wirtualna lub fizyczna), działająca identycznie jak karta debetowa. Revolut pozwala oszczędzać pieniądze w sytuacji, gdy dokonujecie transakcji w zagranicznych sklepach lub przebywając za granicą.

Dlaczego warto korzystać z Revolut?

Głównym powodem są oczywiście wspomniane wcześniej oszczędności. Dokonując płatności w zagranicznych sklepach internetowych (np chińskich) lub płacąc polską kartą płatniczą za granicą, a także wypłacając pieniądze z bankomatów, ponosicie dodatkowe opłaty z tytułu przewalutowani i prowizji od transakcji. Korzystając z Revoluta bardzo dużo oszczędzacie.

Co umożliwia karta Revolut?

Mając wirtualną lub fizyczną kartę Revolut dysponujecie przy okazji kontem w omawianej usłudze. Doładowując swoje konto złotówkami możecie płacić w ponad 150 walutach, na całym świecie. Płacicie wtedy wyłącznie za kurs wymiany ze złotówek na daną walutę, po stawce bankowej. Opłata za przelewy pojawia się wyłącznie przy transakcjach powyżej kwoty 20 000 złotych i wynosi 0.5% wartości przelewu.

Korzystając z fizycznej karty Revolut swoje pieniądze możecie wypłacać także z bankomatów. Miesięcznie możecie wypłacić kwotę 800 złotych, bez konieczności ponoszenia żadnych opłat. Za każdą wypłatę powyżej 800 złotych (200 euro) miesięcznie Revolut pobierze prowizję w wysokości 2%.

Revolut czy warto 1

Za pomocą konta Revolut wymienicie także złotówki na jedną z 29 popularnych kryptowalut – wśród nich nie zabrakło oczywiście najpopularniejszego Bitcoina, Ethereum i Litecoina.

Ile kosztuje Revolut?

Usługa w wersji Standard jest darmowa – to właśnie tą wersją zainteresowanych będzie lwia część z Was. Revolut oferuje także swoje usługi w wersji Premium (29.99 złotych miesięcznie) oraz Metal (49.99 złotych miesięcznie). Płatne pakiety zwiększają limity darmowych wypłat z bankomatu, oferują dodatkowe ubezpieczenie medyczne, ekspresowe przelewy, czy nawet obsługę consierge. Jeśli za pomocą „referali”, czyli linków referencyjnych, uda się Wam nakłonić 5 osób do skorzystania z Revoluta, usługa w wersji Metal zostanie aktywowana na Waszym koncie na rok – za darmo.

Skąd pobrać aplikację Revolut i jak założyć konto?

Aplikację Revolut pobrać można ze Sklepu Play lub App Store. Zanim to zrobicie, pamiętajcie aby założyć darmowe konto – zrobicie to tutaj. Program jest dostępny na smartfony i tablety z Androidem w wersji 6.0 lub nowszej, na tablety i smartfony Apple z systemem iOS lub nowszym oraz na wybrane zegarki Apple.

To właśnie w obrębie aplikacji założycie swoje konto Revolut. Uwaga: aby to zrobić musicie mieć ukończone 18 lat. Kłamstwo nie przejdzie, bowiem aby korzystać z konta Revolut, zgodnie z regulacjami bankowymi, musicie zweryfikować swoją tożsamość. Zrobicie to robiąc fotografię ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem twarzy i wysyłając ją do weryfikacji.

Revolut czy warto 2

Jak dodać pieniądze na konto Revolut?

Przede wszystkim, minimalna kwota doładowania konta Revolut wynosi 20 złotych. Swoje konto doładujecie korzystając z przelewu bankowego, karty kredytowej, debetowej lub usług Google Pay i Apple Pay.

Jak wyrobić kartę wirtualną Revolut?

Sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy otworzyć pobraną uprzednio aplikację na smartfonie, a następnie przejść do sekcji „Karty”. W tym miejscu należy wybrać „Wirtualna”, a karta pojawi się w aplikacji. Taką kartą można płacić online, ale także w sklepie, po uprzednim połączeniu z usługą Apple Pay lub Google Pay. Jeden użytkownik może korzystać z 5 kart wirtualnych.

Jak wyrobić kartę fizyczną Revolut?

Po doładowaniu konta możecie zamówić kartę fizyczną Revolut. Aby to zrobić, należy w sekcji „Karty” w aplikacji wybrać „Karta fizyczna”, a następnie wybrać kartę.

Koszt wyrobienia karty fizycznej Revolut wynosi 9 złotych lub 25 złotych, jeśli zdecydowaliście się wyrobić również kartę wirtualną. Czas dostarczenia karty wynosi w Polsce ok. 7 dni roboczych, choć w praktyce bywa krótszy. Termin dostarczenia karty możecie sprawdzać w zakładce „Karty” w aplikacji mobilnej.

Revolut czy warto 1

Pamiętajcie, aby płacąc kartą Revolut za granicą zawsze wybierać na terminalu walutę kraju, w którym w danej chwili się znajdujecie! Tylko w ten sposób unikniecie konieczności ponoszenia opłat.

Revolut sposobem na bezprowizyjną wypłatę środków z karty kredytowej

Karty kredytowe wydawane przez banki umożliwiają bezprowizyjne opłacanie zakupów, oczywiście w ramach limitu kredytowego i w razie jego terminowej spłaty. Niestety, chcąc wypłacić środki z bankomatu, musicie opłacić wysoką prowizję. Dysponując kontem i kartą Revolut możecie obejść tę opłatę!

Wystarczy przelać pieniądze ze swojej karty kredytowej na konto Revolut, a następnie wypłacić je bez prowizji w bankomacie dzięki fizycznej karcie Revolut. Takie to proste!

Czy Revolut jest bezpieczny?

Tak. Wszystkie dane przekazywane pomiędzy aplikacjami mobilnymi, serwerami i stronami trzecimi są szyfrowane 2048-bitowym protokołem SSL. Środki klientów przechowywane są na koncie w Barclays/Lloyd’s. Revolut jest autoryzowany przez FCA – w przypadku utraty płynności finansowej klient może żądać wypłaty środków z konta w taki sposób, że to roszczenie będzie zaspokojone przed innymi wierzycielami firmy.

W grudniu 2018 roku firma otrzymała europejską licencję bankową. Umożliwia ona Revolutowi przyjmowanie depozytów chronionych do kwoty aż 100 000 euro, w ramach europejskiego systemu gwarancji.

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.