Na komputerze z Windowsem
Chcąc podłożyć muzykę pod film musimy więc kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany plik wideo, następnie najechać kursorem na opcję „Otwórz za pomocą”, a gdy pojawi się wysuwane menu, zaznaczyć aplikację Zdjęcia.
Kiedy film uruchomi się w aplikacji, należy kliknąć w znajdujący się na górze przycisk „Edytuj i utwórz”, a następnie „Utwórz film z tekstem”.
Na smartfonie z Androidem
My wybraliśmy pierwszą z brzegu – popularny InShot. Aby za jego pomoca dodać własny dźwięk do wideo, należy wybrać ikonkę „Wideo” w menu głównym.
Wyświetli się nam galeria zdjęć i filmów znajdujących się na telefonie, w której należy zaznaczyć film, który ma być edytowany.
Kiedy wybierzemy plik i zatwierdzimy go zielonym „ptaszkiem” w dolnej części ekranu wyświetli się pierwszy kadr z wideo i listwa z narzędziami do jego edycji. Jak nietrudno się domyślić, wybieramy ikonkę „Muzyka”,
a następnie „Moja muzyka”, aby wybrać z listy utwór o który nam chodzi.
Teraz wystarczy tylko zatwierdzić i zapisać, a na naszym telefonie pojawi się gotowy film z muzyką grającą w tle.
Na YouTube
Wgranie filmu będzie możliwe od razu po zalogowaniu się na stronie www.youtube.com. Kiedy film będzie już znajdował się w naszej bibliotece, należy kliknąć na jego miniaturkę.
Otworzy się panel zarządzania, z menu po lewej stronie, gdzie powinniśmy wybrać przycisk „Edytor”.
Kiedy to zrobimy, uruchomi się prosty edytor, z możliwością wybrania podkładu dźwiękowego po naciśnięciu opcji „Dźwięk” zaraz pod osią czasu.
YouTube domyślnie proponuje wybranie gotowych podkładów, które nie są chronione prawami autorskimi.