MediaFire: Instalacja i obsługa dysku sieciowego

Wojciech OnyśkówSkomentuj
MediaFire: Instalacja i obsługa dysku sieciowego
1. W pierwszej kolejności pobieramy i instalujemy aplikację desktopową, która jest dostępna w tym miejscu. Proces instalacji jest prosty i intuicyjny.

mediafire 1
2. Następnie restartujemy komputer.

3. Kolejny krok wymaga od nas zalogowania się do aplikacji. Jeżeli nie posiadamy jeszcze konta na MediaFire, wybieramy „Sign up” i je tworzymy.

mediafire 2
4. Po zalogowaniu się należy dostosować parametry aplikacji. W większości przypadków wystarczy zgodzić się na ustawienia domyślne (Typical). My jednak zdecydujemy się na zaawansowane (Advanced), aby własnoręcznie wskazać miejsce, w którym folder sieciowy ma zostać utworzony.

mediafire 3


5. Wybieramy „I want to choose where to put my MediaFire folder”. Z rozwijanej listy wskazujemy miejsce, w którym ma się on znajdować.

mediafire 4
mediafire 5
6. Następnie decydujemy, które foldery mają być automatycznie synchronizowane z chmurą. Proponujemy użyć pierwszej opcji, aby kopia zapasowa była wykonywana na wszystkich plikach.

mediafire 6
7. Gotowe, dysk sieciowy został utworzony. Występuje on w systemie w postaci klasycznego folderu. Przekopiowanie wybranych plików i dokumentów w to miejsce sprawi, że zostaną one automatycznie wysłane do chmury, gdzie będą bezpieczne przechowywane. Rozwiązanie tego typu pozwala szybko wykonywać kopie zapasowe plików, jak również przesyłać je pomiędzy urządzeniami. MediaFire posiada bowiem aplikacje dla systemu Android oraz iOS.

mediafire 7

 

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.