jest dostępne jedyni podczas logowania natomiast po zalogowaniu strony nie są już szyfrowane. Wiąże się to z ryzykiem utraty lub przechwycenia przez niepowołane osoby prywatnej poczty. Gmail oferuje bezpieczne połączenie HTTPS również po zalogowaniu jednak wymaga ono ręcznego uaktywnienia w ustawieniach konta.
Google w odpowiedzi na list poinformowało, że docenia zalety protokołu HTTPS jednak jego wdrożenie może spowodować spowolnienie działania usług. Koncern zamierza jednak testować rozwiązania bezpieczeństwa na grupie użytkowników – jeżeli wyniki testów będą pozytywne to szyfrowanie zostanie domyślnie uaktywnione dla szerszej grupy użytkowników Gmaila.
Autorzy listu zwrócili również uwagę na inne popularne usługi internetowe które narażają prywatność użytkowników. Według specjalistów użytkownicy MySpace, Facebook, Microsoft Hotmail czy Yahoo Mail są narażeni na kradzież danych. Dostawcy wymienionych serwisów nie oferują użytkownikom rozbudowanych form ochrony natomiast Google daje takie możliwości bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Źródło: PC World