Czytaj także: Gdzie zamówić tani węgiel online? Uważaj na fałszywe sklepy
Gdzie kupić tani węgiel? Na pewno nie w fałszywych sklepach
Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustami, rozsyłającymi za pomocą wiadomości tekstowych na smartfony odnośniki do fałszywych sklepów z węglem rzekomo pochodzącym z kopalń PGG. Rzecznik PGG Tomasz Głogowski zapewnił, że Grupa nie wysyła do polskich konsumentów tego rodzaju wiadomości. Jedyne kanały komunikacji stanowią sklep internetowy PGG oraz profil Fanpage PGG – polski węgiel prosto od producenta na Facebooku.
„Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami SMS, informującymi, że został wystawiony węgiel na półkę sklepową, wraz z linkiem do sklepu. Nie jest to link kierujący do strony sklepu PGG” – czytamy w komunikacie największego krajowego producenta węgla.
Linki z wiadomości wysyłanych przez przestępców w niczym nie przypominają oficjalnego adresu internetowego sklepu i prowadzą do fałszywych sklepów. Ich jedynym celem jest wyłudzenie danych kart płatniczych lub wyłudzenie przelewu od internauty za towar, którego nigdy nie dostanie.
Sklep z węglem w internecie
Gdy we wtorki i czwartki o godzinie 16:00 PGG udostępnia węgiel w sklepie internetowym, odwiedza go nawet 650 tys. internautów. Pamiętajcie, że działanie strony jest wtedy naprawdę kiepskie. Czasem warto spróbować wejść na nią nie punktualnie, a z lekkim opóźnieniem.
Każdego dnia Węglokoks Kraj kieruje do sprzedaży ok. 1000 ton węgla opałowego. Połowa dostępna jest dla klientów indywidualnych poprzez infolinię. Jeden nabywca może kupić maksymalnie 5 ton węgla.
PGG chwali się, że obsłużyło do tej pory już 114 533 klientów, do których trafiło 572 665 ton węgla w atrakcyjnej cenie. Atrakcyjnej, czyli w cenie wynoszącej do ok. 1000 złotych za tonę zamiast nawet kilkukrotnie wyższej.
Źródło: PGG, zdj. tyt. Canva Pro