Cyberpunk 2077 z ważną łatką. Koniec z awariami gry?

Piotr MalinowskiSkomentuj
Cyberpunk 2077 z ważną łatką. Koniec z awariami gry?
W przeciągu kilku ostatnich miesięcy Cyberpunk 2077 doczekał się kilku naprawdę ogromnych aktualizacji. Trudno jednak uznać najnowszą grę studia CD Projekt RED za w pełni sprawną oraz pozbawioną błędów. Właśnie światło dzienne ujrzała łatka, która zapobiega awariom gry na komputerach wyposażonych w leciwe procesory. Co ona naprawia?

Cyberpunk 2077 otrzymał kluczową poprawkę

Na Twitterze poinformowano o udostępnieniu specjalnej poprawki do Cyberpunka 2077 w wersji na PC. Warto ją zainstalować szczególnie, jeśli posiadacie starszy model procesora. Pozbywa się ona bowiem z pliku wykonywanego gry (.exe) zestawu instrukcji Advanced Vector Extensions (AVX). To rozszerzenie nie jest obsługiwane przez niektóre procesory, co u części użytkowników powodowało awarie, wskutek których rozgrywka była niemożliwa.

Wdrożony hotfix ma zapobiec tego typu sytuacjom. Jeśli doświadczyliście ich w przeszłości, to warto teraz pobrać łatkę i zobaczyć czy CD Projekt RED uporał się z problemem. Przy okazji należy pamiętać, iż opisana poprawka nie zmienia wersji gry. Wciąż więc widnieć będzie numer 1.3 – deweloperzy informują o tym, by użytkownicy nie obawiali się, że nie posiadają najnowszej aktualizacji.

Dodatkowo przypominamy, że obecnie CD Projekt RED pracuje nad kolejnymi update’ami do Cyberpunka 2077 oraz pierwszym fabularnym rozszerzeniem. Jeszcze w tym roku ma pojawić się również specjalna wersja gry przeznaczona na konsole nowej generacji. Nie spodziewać należy się jednak dedykowanej odsłony wieloosobowej.

Źródło: Twitter / Foto. CD Projekt RED

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.