DOOM został uruchomiony na Twitterze. Społeczność fanów wciąż zaskakuje

Piotr MalinowskiSkomentuj
DOOM został uruchomiony na Twitterze. Społeczność fanów wciąż zaskakuje
Społeczność graczy DOOM-a stworzyła specjalnego bota, który umożliwia uruchomienie kultowej produkcji prosto na Twitterze. Oczywiście nie mówimy tu o pełnoprawnym tytule, lecz raczej ciekawostce. Mimo wszystko warto zainteresować się tym przedsięwzięciem – jak ono w ogóle działa?

Granie w DOOM-a na Twitterze? Czemu nie

Od dłuższego czasu w sieci krąży hasztag #willitrundoom. Oznaczane są nim projekty dowodzące, że grę DOOM można uruchomić praktycznie na wszystkim. Zresztą – nie trzeba daleko szukać. Produkcja włączona została już chociażby na lodówkach, testach ciążowych, ziemniakach czy ekranach gamingowych klawiatur. Teraz do tego grona doszedł… Twitter.

Georgi Gerganov zdecydował się na stworzenie bota o nazwie Tweet2Doom. Podstawowe interakcje pokroju ruchu czy strzelania obsługiwane są przez podstawowy język skryptowy. Wszystko odbywa się pomocą komend wpisywanych przez użytkowników. Grę można rozpocząć poprzez opublikowanie specjalnego postu. Potem pozostaje kwestia nauczenia się komend i przyzwyczajenia się do specyficznego sposobu działania DOOM-a.

 
Mamy tu bowiem do czynienia z generowaniem 10-sekundowego materiału wideo skonstruowanego na podstawie wcześniej wpisanych komend. Jeśli uda się Wam ukończyć poziom, to twórca opublikuje dedykowany wpis będący odpowiednikiem wirtualnego osiągnięcia. Nie da się jednak ukryć, że jego zdobycie jest niezwykle trudne i może być dosyć irytujące.

 
Kilku osobom jednak się to już udało, co możecie zobaczyć na powyżej załączonych filmikach. Teraz jedynie pozostaje oczekiwać na kolejne kreatywny pomysły fanów DOOM-a. Pojawienie się ich to raczej tylko kwestia czasu.

Źródło: Twitter 

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.