Saper dla zaawansowanych
Wspomniany użytkownik, OtterDeity podzielił się na Reddicie zrzutem ekranu ukończonej planszy, liczącej w sumie 9801 pól. Ta prezentuje się… imponująco. Oznaczenie na niej wszystkich 1500 bomb musiało być bardzo trudne. To dlatego, że w Saperze niejednokrotnie gracze stają w kropce, bez ruchu, który w 100 procentach zagwarantowałby prawidłowe oznaczenie bomby. Wówczas trzeba zgadywać, często przy szansach 50/50, czy na danym polu znajduje się bomba, czy też nie. By za każdym razem zgadnąć dobrze, trzeba mieć dużo szczęścia.
Jak OtterDeity przyznał, rozwiązanie planszy 99 x 99 zajęło mu 2,5 godziny. Doświadczenie to było dla niego… stresujące. Nic dziwnego. Jasne, wielu graczy chwali się w sieci tym, że rozwiązywało większe plansze, o większym zagęszczeniu bomb dużo szybciej, ale w ogóle nie umniejsza to osiągnięciu użytkownika Reddita.
Saper – jak zagrać?
Co ciekawe, klasyczny desktopowy Saper nie pozwala nawet na utworzenie planszy o wymiarach 99 x 99. W grze mamy do wyboru trzy domyślne plansze, o wymiarach 9 x 9, 16 x 16 i 16 x 30, a dodatkowo możemy utworzyć własną o maksymalnych wymiarach 24 x 30. Ba nawet nie każdy sieciowy Saper umożliwia utworzenie większej planszy.
Jeżeli i Ty chcesz zaserwować sobie takie wyzwanie jak OtterDeity, a może nawet jeszcze większe, odsyłam Cię pod adres minesweeper.us. Serwis ten pozwoli Ci zagrać w Sapera nawet na planszy 500 x 500.
Jeżeli pragniesz zaś zagrać w klasycznego Sapera lub inne gry znane ze starszych wersji systemu Windows na desktopie, możesz zainstalować je za pośrednictwem instalatora, który znajdziesz w naszej bazie z oprogramowaniem. Windows 7 Games for Windows 11 and 10, bo tak brzmi jego nazwa, pozwoli Ci zainstalować na komputerze gry Pasjans i/lub Pasjans – Pająk, Saper, Mahjong Titans, FreeCell, Purble Palace, Szachy, Internet Spades i Backgammon.
Źródło: Reddit, fot. tyt. Reddit/OtterDeity