Wiele miesięcy wytężonej pracy zaowocowało ogromnym projektem polskiego GTA: SA
To już druga duża odsłona GTA San Andreas MegaPolandPack. Autor modyfikacji publikujący filmy na kanale YouTube o nazwie Studio Game Cam, pracował nad nim długi czas i pomyślał o bardzo wielu smaczkach i szczegółach. Projekt jest naprawdę ogromy i widać przerósł swojego twórcę pod kątem szacunków czasu pracy. Początkowo miał ukazać się jeszcze w sierpniu, a później w październiku 2022 roku. Jednak finalnie GTA San Andreas – MegaPolandPack 2.0 ujrzał światło dzienne dopiero w tym miesiącu.
To oczywiście fanowska modyfikacja, więc mogą pojawić się pewne błędy, jednak podchodzący ze Śląska autor (a tak przynajmniej sądzę po jego gwarze i akcencie) postarał się o eliminacje jak największej ilości usterek i zadbanie o to, aby wszystkie misje były możliwe do przejścia. Od czasu premiery pojawiła się już nawet pierwsza łatki. Poza polskimi klimatami, w modzie znajdziemy też usprawnienia graficzne czy dodatki w mechanice i interfejsie, więc to kompleksowa paczka nie tylko pod względem podmiany treści. Autor część grafiki czy odgłosów wykonał w pełni własnoręcznie, a w innych przypadkach bazował na już dostępnych zasobach w sieci czy innych modach. Co udało mu się zlokalizować do polskiej wersji?
Modyfikacja zmienia na polski klimat nawet bardzo małe szczegółowe aspekty GTA: SA
W zasadzie niemal wszystko. Ciągle mamy modele budynków z GTA: SA czy palmy, ale pojazdy i w zasadzie wszystkie znaczące tekstury zostały podmienione. I nie tylko to. Należy tylko zaznaczyć, że w modyfikacji znajdziemy nie tylko dosłownie polskie marki, ale też zagraniczne, jednak szeroko obecne w naszym kraju. Sterowana przez nas postać i przechodnie mogą mieć ubrania spotykane w Polsce, szyldy i reklamy, a także plakaty (w tym wyborcze) zostały podmienione na znane nam marki (np. Ruch, Żabka, Biedronka, jest nawet reklama z Pudzianem), choć w niektórych przypadkach obrandowanie jest jeszcze mocniejsze (chociażby stacje paliw Orlen lub restauracje McDonalds).
Kiedy widzimy policję, straż pożarną czy pogotowie, to również w spotykanych w Polsce pojazdach. Nawet samo umundurowanie służb zostało podmienione. A w przypadku policji słyszymy z megafonu helikoptera wezwania do poddania się w języku polskim. Kojarzycie interaktywne obracające się dolary? Teraz to 2 złote. Wiele pracy zostało włożonej w pojazdy.
Znajdziemy chociażby takie jak mały i duży Fiat, Polonez, BMW, Daewoo Tico, Fiat Multipla, Volkswagen Passat, rowery składaki, kombajn Bizon, polskie motorowery, ciężarówki wiozące towary polskich marek (np. Man z naczepą Lidla), popularne w Polsce taksówki (np. Skody z logo Ubera), samoloty linii LOT, posiągi PKP Intercity i wiele więcej. Niejednokrotnie osiągi pojazdów zostały zmodyfikowane, aby odpowiadać realnym. Prowadząc auta można nawet posłuchać polskich stacji radiowych. W tle widać też chociażby kontenery Remondis albo obiekty ochraniane przez Solid Security, a tablice rejestracyjne wcale nie są z USA.
Pobierz za darmo GTA San Andreas – MegaPolandPack 2.0 i zamień USA na Polskę w GTA
Jeśli chcielibyście wcielić się w CJa z jasną karnacją i mając na sobie koszulkę Biedronki przejechać się BMW należącym do Big Smokea na hamburgery z McDonalds, a w tle słuchać Radia Pogoda, mijać po drodze stacje Orlenu i policje w radiowozie KIA, to GTA San Andreas – MegaPolandPack 2.0 umożliwi wam to wszystko i o wiele więcej. A później możecie udać się na lokalny ring i poboksować się z Najmanem albo odbić dzielnice od konkurencyjnego gang dresiarzy. Brzmi świetnie!
Oczywiście do działania modyfikacji potrzebujecie wpierw posiadania zainstalowanej kopii GTA: San Andreas, która sama w sobie nie jest darmowa. I to klasycznej (nic mi nie wiadomo o ewentualnej zgodności z Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition). Paczkę w wersji dla słabszych i mocniejszych komputerów pobierzecie z linków zamieszonych w opisie filmików autora ze Studio Game Cam. Czemu nie np. z NexusMods czy innej witryny z modyfikacjami? Zapewne chodzi o kwestię wykorzystania znaków towarowych bardzo wielu firm i obawy autora o spowodowane tym ewentualne problemy.
Zobacz również: Urzędnicy Putina chcą stworzyć „rosyjskie EA” i zawładnąć światową branżą gier do 2030 roku
Źródło i foto: Studio Game Cam @ YouTube / własne