Treści w grze zgodne z podstawą programową
MEN zapewnia, że „Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II” zawiera treści zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego. Pozycja stworzona została przede wszystkim z myślą o uczniach klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniach szkół ponadpodstawowych. Jeśli nie zaliczasz się do żadnego z tych zbiorów, nie lękaj się, bowiem produkcja jest ogólnodostępna na stronie niepodlegla.men.gov.pl oraz na platformie podręczniki.pl.
Zawiedzeni będą Ci, którzy chcieliby pokierować poczynaniami Karola Wojtyły z wymaksowanymi ustawieniami graficznymi i ray tracingiem. To gra przeglądarkowa, prosta do bólu, mająca na celu przede wszystkim edukowanie.
Gra jest podzielona na strefę gracza, gdzie można podjąć się realizacji misji, oraz strefę merytoryczną, w której nauczyciele znajdą scenariusze lekcji. Gra może być wykorzystana podczas zajęć poświęconych wartościom i autorytetom, np. w ramach godziny wychowawczej.
„Gra ma znaleźć zastosowanie także na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii czy religii. Ponadto nauczyciele mogą ją wykorzystać w ramach kół zainteresowań, na zajęciach wyrównawczych i zajęciach świetlicowych. Jest pomocą dydaktyczną dostosowaną do wieku i możliwości uczniów i uwzględniającą różne potrzeby edukacyjne” – czytamy w komunikacie. Gra o Papieżu na lekcjach biologii? Brzmi… ciekawie.
Jest już dostępny moduł gry „Godność, wolność i niepodległość” związany z tematyką dziedzictwa kulturowego #JanPawełII Zapraszamy na https://t.co/bpmmVlFsMb i https://t.co/UlQXJj4vm7. Zachęcamy nauczycieli, uczniów oraz rodziców do korzystania! https://t.co/MBjAISjAy5 #JP2 pic.twitter.com/THZ6xuBH9q
— Ministerstwo Edukacji i Nauki (@MEIN_GOV_PL) February 16, 2021
Gry edukacyjne o tematyce patriotycznej
„Godność, wolność i niepodległość” oraz „Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II” to gry edukacyjne przygotowane w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski. Wprowadzają one dzieci i młodzież w kulturę własnego narodu i promują historię Polski. Mają wspierać także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Stworzenie gry kosztowało 1,9 mln zł, informuje Wyborcza.pl. Sam tylko moduł o papieżu kosztował 790 tysięcy złotych ekstra. Sami oceńcie czy omawiana tu produkcja jest warta tak wielkiego nakładu pieniędzy.
Źródło: Gov.pl