Microsoft promuje Battlefielda 2042 fikcyjną konsolą Xbox 2042

Piotr MalinowskiSkomentuj
Microsoft promuje Battlefielda 2042 fikcyjną konsolą Xbox 2042
Microsoft postanowił rozpocząć nietypową kampanię promocyjną nadchodzącej gry Battlefield 2042. W tym celu przygotowano materiał prezentujący konsolę… Xbox 2042, która ma zrewolucjonizować sposób pojmowania gamingu i oferować dotychczas niespotykane doświadczenia. Nie da się ukryć, że to dosyć kreatywny pomysł.

Xbox 2042 stawia na 32K i 480 FPS-ów

Już 19 listopada będziemy świadkami premiery Battlefielda 2042, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Wywołuje ona na razie mieszane reakcje wśród społeczności. Mowa tu o m.in. niezbyt dobrze przeprowadzanych beta testach czy ostatnio przedstawionej postaci niebinarnej. Nie można jednak przejść obojętnie obok pomysłowej kampanii promocyjnej tytułu.

Na YouTube pojawił się materiał „Xbox 2042 – Imagine the future of gaming”, na którym zobaczyć możemy fikcyjną konsolę o takiej samej nazwie. Ma ona być napędzana energią kwantową, wykorzystywać technologię holograficzną, obsługiwać rozdzielczość 32K oraz pozwalać na zabawę w maksymalnie 480 FPS-ach bez jakichkolwiek opóźnień. Oczywiście wszystko ma działać w chmurze i sztucznej inteligencji obdarzonej świadomością.


Nie trzeba chyba dodawać, że mamy do czynienia z fikcyjnym urządzeniem. Nie da się jednak ukryć, iż tego typu zapowiedź robi wrażenie i zachęca do ewentualnego kupna nadchodzącej gry, której akcja rozgrywa się właśnie w 2042 roku. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji oglądać materiału promocyjnego, to znajdziecie go powyżej.

Dla przypomnienia – Battlefield 2042 zadebiutuje już 19 listopada i będzie dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Źródło i foto: YouTube 

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.