Wyciek danych pocisku DTC10-125 na forum War Thunder
Chińskie władze z pewnością nie są zadowolone z tego, co właśnie zadziało się na forum darmowej gry War Thunder, pozwalającej graczom wcielać się w dowódców czołgów. Jeden z fanów ujawnił tam tajne chińskie dokumenty wojskowe. Według analityków ds. obronności pewne szczegóły omawianej broni przeciwpancernej były wprawdzie wcześniej znane, jednakże to pierwszy raz, kiedy szczegółowa dokumentacja uwierzytelniająca jej istnienie została opublikowana poza Chinami. Skąd wiemy, że dokumenty są autentyczne? Cóż, dosłownie LEŻAŁY obok rzeczonej broni.
In the third major leak of classified details relating to the game, images posted on the War Thunder forum show a Chinese DTC10-125 armour penetrating round and a document describing the specifications of the projectile. | @Osinttechnical for @ukdefjournal https://t.co/ijGxRxOAE9
— UK Defence Journal (@UKDefJournal) June 2, 2022
Tajemnicza broń to DTC10-125, pocisk przeciwpancerny używany przez chińskie wojsko. Jego zadaniem jest przebijanie się przez zewnętrzny pancerz do wewnętrznych przedziałów czołgu i eliminowanie załogi. Możliwości pocisku oraz szczegółowa specyfikacja są ściśle strzeżoną tajemnicą. A przynajmniej tak było, dopóki ktoś na forach War Thunder nie wdał się w kłótnię i za wszelką cenę udowodnić swoją rację. Historia analogiczna do tej, która miała miejsce rok temu.
Informacje zostały szybko usunięte z forum, ale nadal są dostępne online. Wiecie, w Internecie nic nie ginie – jeśli będziecie chcieli, bez problemu sięgniecie po te informacje. Zdjęcie przedstawia opatrzony adnotacjami schemat amunicji oraz jej „obudowy’, zwanej sabotem. Z dość oczywistych względów wolimy nie publikować fotografii. 🙂
Kłótnie w sieci to naprawdę poważna sprawa
War Thunder nie jest jedyną grą, która słynie z tego typu incydentów. W 2019 roku pracownik firmy Eagle Dynamics, dewelopera odpowiedzialnego za popularny symulator lotu, został oskarżony o spiskowanie i przemyt. Powodem byłą rzekoma próba nakłonienia kogoś w Stanach Zjednoczonych do zakupu instrukcji i schematów samolotu F-16 w serwisie eBay, a następnie wysłania ich za granicę do analizy.
Źródło: Twitter