Apple wydaje coraz więcej pieniędzy w Europie
Firma Apple podała, że w ciągu ostatnich pięciu lat nakłady na dostawców europejskich wynosiły łącznie 85 miliardów euro, przy czym w samym tylko 2022 roku było to aż 20 miliardów euro. Skalę działań pokazuje fakt, iż inwestycje dotyczą ponad 4000 europejskich dostawców. Inwestycje te sprzyjają stymulowaniu rozwoju w tej części świata. Apple zapewnia też, że sprzyjają one zielonej transformacji europejskiego przemysłu.
Przypominamy, że Apple zobowiązało się do osiągnięcia neutralności węglowej w całym łańcuchu dostaw przed 2030 rokiem. Globalna działalność korporacyjna Apple jest podobno neutralna węglowo od 2020 roku.
„Firmę Apple przyciągnęły tu ponad 40 lat temu europejski duch innowacji i mnóstwo niezwykle utalentowanych osób. Wkład tego regionu w rozwój naszych produktów jeszcze nigdy nie był tak duży” – powiedziała Cathy Kearney, wiceprezeska Apple w pionie Operations. „Pogłębione partnerstwo z europejskimi dostawcami pomaga w tworzeniu przełomowych technologii. Cieszy nas ścisła współpraca z europejskimi dostawcami, która ułatwia nam dekarbonizację całego naszego globalnego łańcucha dostaw.”
Nie przegap: Apple dokonało niemożliwego. W USA pobiło imponujący rekord
Nie tylko wielkie przedsiębiorstwa
Mogłoby się wydawać, że największe korporacje współpracują wyłącznie z dużymi podmiotami. Apple przekonuje, że wśród europejskich dostawców firmy można znaleźć także rodzinne przedsiębiorstwa, takie jak TRUMPF z siedzibą w Ditzingen w Niemczech – to światowy lider sektora laserów, maszyn i technologii przemysłowych. Minilaser TRUMPF trafił m.in. do czujnika zbliżeniowego iPhone’a. Firma dostarczyła już Apple przeszło miliard (!) takich laserów.
Apple podaje, że współpracuje z dostawcami także po to, aby rozwijać innowacje chroniące planetę i przeciwdziałać zmianom klimatycznym – w tym celu firmy uczestniczą w programie czystej energii u dostawców. Chodzi tu m.in. o rozwiązania w zakresie energii odnawialnej, na przykład farmy wiatrowe i instalacje solarne czy innowacje takie jak umowy na wirtualny zakup prądu.
Źródło: Apple