�ają, że na dalszy rozwój tych rozwiązań może mieć wpływ oferta układów zintegrowanych oraz nowych standardów. Wspomina się tu o dodawaniu chipom Bluetooth nowych funkcji jak komunikacja WiFi, czy też możliwość określania pozycji dzięki sygnałom satelitarnym (GPS).
Oceniany przez specjalistów In-Stat tegoroczny wzrost na rynku układów Bluetooth a sięgnąć około 34 proc. W ciągu dwóch kolejnych lat można spodziewać się pojawienia się nowych standardów tej komunikacji, zapewniających niewielkie zużycie energii oraz dużą przepustowość, Wibree (Ultra Low Power Bluetooth) oraz Bluetooth 3.0.
Podstawowymi gadżetami, w których będzie można spotkać tę formę komunikacji okażą się w tym roku telefony komórkowe. W minionym roku stanowiły one ponad trzy czwarte z wprowadzanych na rynek urządzeń z Bluetooth. Kolejnymi dużymi grupami sprzętów będą zestawy słuchawkowe (mono) oraz komputery przenośne.
Nowe badania In-Stat pokazują, że najwięcej użytkowników dobrze zaznajomionych z technologią bezprzewodowych połączeń Bluetooth można szukać we Francji, w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Na drugim końcu skali znajdują się użytkownicy z Korei i Japonii, podczas gdy Amerykanie pojawiają się gdzieś w połowie tego podliczenia.
Źródło: PCLab.pl