Drukarka pomniejszona do rozmiarów długopisu. Selpic P1 wkrótce na Indiegogo

Jan DomańskiSkomentuj
Drukarka pomniejszona do rozmiarów długopisu. Selpic P1 wkrótce na Indiegogo
{reklama-artykul}Niewielkie drukarki zdjęć czy etykiet to mały, ale już nie nowy wycinek rynku. Urządzenia wielkości mniej więcej małego tabletu sprawdzą się szczególnie w podróży do szybkiego wywoływania zdjęć. Większe, choć wciąż przenośne drukarki A4 są wielką pomocą dla pracowników ciągle wykonujących swoje obowiązki służbowe w biegu, u klienta, czy ogólnie poza siedzibą firmy. Selpic P1 prezentuje jeszcze inny typ użytkowania, ale z miniaturyzacją poszedł znacznie dalej.

Długopis WiFi

Jeśli tylko zechcemy przejechać po różnych powierzchniach (nie tylko papierze) długopisodrukarką Selpic P1, to możemy uwiecznić na nich w zasadzie wszystko. Teksty, kody QR, etykiety, obrazki itd. Projekty z aplikacji dostępnej na smartfony i tablety przesyłamy przez WiFi i możemy rozpocząć drukowanie.

Selpic P1Drukarka jest większa od długopisu, ale nie drastycznie. Koajrzy się z powiększonym markerem. / foto. Selpic

Obsługa nie jest uciążliwa za sprawą niewielkiej wagi i wymiarów. Choć określenie drukarka jak długopis jest lekko na wyrost. Selpic P1 bardziej można porównać do dużego mazaka. Ma wymiary 5,12 x 1,22 x 0,94 cala (około 13 x 3,1 x 2,4 cm) i wagę 180 gramów. Produkt jest jeszcze bardziej kompaktowy od poprzedniego projektu Selpic linii S1, który wciąż był bardzo mały jak na drukarkę, ale przypominał mocno przerośniętą prostokątną pieczątkę, a nie gruby i długi mazak.

6 kolorów do wyboru

Według firmy, jeden nabój z tuszem wystarczy na 90 stron A4 (zakładając powierzchnię wydruku około 5 proc.), a napełniona bateria na 3 godziny pracy. Jakość powinna być dobra, Selpic P1 charakteryzuje się rozdzielczością 600 DPI.

Selpic P1Sprzęt łączy się ze smartfonem bezprzewodowo / foto. Selpic

Problemem może być co najwyżej kwestia kolorów. Producent przygotował 6 wariantów kartridżów do wyboru (standardowe: czarny, magneta, cyjan i żółty oraz jasna magneta i jasny cyjan). Niby jak w normalnej drukarce plus dwa dodatkowe jaśniejsze. Ale za jednym zamachem do Selpic P1 można włożyć tylko jeden nabój z atramentem, co ogranicza funkcjonalność.

Co z ceną? Przede wszystkim trzeba zaczekać na start kampanii na Indiegogo, która ma ruszyć już wkrótce. Aby być na bieżąco, można zapisać się pod tym adresem i wyczekiwać zbiórki. Jeśli skorzystamy ze wspominanej opcji, to będziemy mieli specjalną zniżkę 55 proc., więc cena Selpic P1 wyniesie tylko 89 dolarów (około 350 złotych).

Selpic P14 podstawowe kolory wkładów i 2 jaśniejsze / foto. Indiegogo

Bez wcześniejszych zapisów do newslettera startowa kwota na Indiegogo ma się zawrzeć w 99 dolarach (około 390 złotych). Można wyliczyć, że w takim razie bez zniżek Selpic P1 będzie kosztować 199 dolarów (ponad 790 złotych).

Źródło i foto: Selpic / Indiegogo

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.