Bezprzewodowe sterowanie na wiele sposobów
Mnogość złącz i bezprzewodowych interfejsów / foto. Flipper Devices Inc.
Możliwa rozbudowa i autorskie modyfikacje softu
Oprogramowanie jest otwartoźródłowe, można rozszerzyć możliwości Flipper Zero i dodać własne wtyczki. Zespół Flippera dostarcza też gotowe do użycia pakiety dla Arduino i PlatformIO IDE. Piny mogą być też użyte do podpięcia najróżniejszych modułów, których funkcjonalność ogranicza tylko wyobraźnia i umiejętności ich pomysłodawców.
Piny GPIO także są w pełni funkcjonalne / foto. Flipper Devices Inc.
Czemu sprzęt opisywany jest jako tamagotchi? Jego maskotką jest delfin, który reaguje na poczynania właściciela. Używanie urządzenia, to przy okazji rozwijanie i zabawa z pupilem podobnie jak w tamagotchi. Obsługa opiera się o krzyżak i dwa dodatkowe przyciski, nie trzeba podpinać Flippera do komputera czy telefonu (choć można to zrobić np. w celu uaktualnienia oprogramowania). Postawiono na tradycyjny monochromatyczny wyświetlacz, który pobiera niewiele prądu i jest świetnie czytelny w słońcu.
Projekt Flipper Zero dostępny jest na Kickstarterze. Początkowo z dużą zniżką nawet w cenie 99 dolarów (około 370 złotych), ale pierwsze partie rozeszły się błyskawicznie, a do miliona zebranych dolarów wystarczyło niewiele więcej niż doba. Obecna cena wynosi 129 dolarów (485 złotych), a finalna po kampanii ma kończyć się na 169 dolarach (mniej więcej 635 złotych). Wysyłki będą odbywać się w lutym 2021 roku.
Zobacz również: Kickstarter boryka się z drastycznym spadkiem zainteresowania.
Źródło i foto: Flipper Devices Inc. @ Kickstarter