Hammer Glass to szkła ochronne z polskim rodowodem. Flagowemu straszny tylko diament

Maksym SłomskiSkomentuj
Hammer Glass to szkła ochronne z polskim rodowodem. Flagowemu straszny tylko diament

Powiedzenie o tym, że Polak mądry jest po szkodzie nie wzięło się znikąd. Parafrazując inne porzekadło można też rzec, iż użytkownicy smartfonów dzielą się na tych, którzy zabezpieczają ekrany tych urządzeń przed uszkodzeniami oraz tych, którzy dopiero będą to robić. W tym kontekście powinniście wiedzieć, że we wrześniu 2024 roku na polski rynek trafiły szkła ochronne Hammer Glass, prezentowane w trakcie IFA 2024. Coś mi mówi, że warto dać im szansę.

Hammer Glass to nowa polska marka szkieł ochronnych

Przyznam szczerze, że pośród moich znajomych panuje plaga uszkodzonych smartfonów. Bez problemu jestem w stanie wymienić ponad pięć osób, które w ostatnim czasie zepsuły wyświetlacze w swoich cennych urządzeniach więcej niż jeden raz. Powody takiego stanu rzeczy są na ogół prozaiczne: nieuwaga oraz brak należytej ochrony. Wymiana ekranu w smartfonie jest droga, a aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia tego elementu wystarczy zainwestować w odpowiednie etui i szkło ochronne. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi polska marka Hammer Glass, współpracująca z firmą Corning, znanym producentem szkieł ochronnych Gorilla Glass.

Hammer Glass Strenghtened Glass. | Źródło: mPTech

W sprzedaży w Polsce pojawiły się na razie trzy interesujące propozycje w postaci szkieł wzmocnionych, szkieł hybrydowych Flex oraz szkieł szafirowych – Sapphire Superior Glass. Różnią się od siebie oczywiście cenami, ale również poziomem ochrony. Dostępne są dla smartfonów najpopularniejszych marek jak chociażby Apple, Samsung i Xiaomi.

Najciekawszą z propozycji wydaje się szkło szafirowe Sapphire Superior Glass, zachwalane jako najmocniejsze na rynku. Posiadające certyfikat Gemological Institute of America (GIA) cechuje się twardością +9H i ustępuje nią jedynie diamentom. Gwarantuje wysoką przejrzystość ekranu i jest nawet 3-krotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła. Zarysować je może jedynie diament i jako użytkownik smartwatcha z ekranem chronionym takim szkłem mogę potwierdzić, że od dwóch lat nie pojawiła się na nim żadna rysa. To coś osób potrzebujących najwyższego stopnia ochronny, ale atrakcyjniej wycenione produkty są nie mniej kuszące.

Sapphire Superior Glass
Hammer Glass Sapphire Superior Glass. | Źródło: mPTech

Wytrzymałość potwierdzają rygorystyczne testy

Wszystkie modele szkieł, także podstawowe szkła wzmocnione oraz droższe szkła hybrydowe Flex przechodzą 20 testów wytrzymałości. Hammer Glass podaje, że przeprowadzany jest nie tylko klasyczny test Mohsa, ale i próby odporności na skrajne temperatury oraz na typowe codzienne użytkowanie.

Hammer Glass Flex Glass. | Źródło: mPTech

Szkło hybrydowe Flex to akcesorium o twardości 7H, poprawiające ochronę przed zarysowaniami. Zwraca uwagę minimalną grubością. Szkło wzmocnione chemiczne ma z kolei potwierdzoną testami twardość 9H oraz antybakteryjną strukturę. Konsumentów ma ucieszyć również jego specjalna budowa minimalizująca powstawanie smug i odcisków palców. Jest kompatybilne tak z czytnikami linii papilarnych, jak i Face ID.

Ambasadorem marki został Dawid Godziek, najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX. Jeżeli stłukliście kiedyś ekran smartfona, bo spadł Wam na ziemię podczas jazdy na rowerze, to… skojarzenia w zasadzie nasuwają się same. Drogi sprzęt warto zabezpieczać szkłem ochronnym – może właśnie od Hammer Glass?

Być może przetestujemy dla Was niebawem szkła Hammer Glass w jakichś ekstremalnych warunkach lub po prostu codziennym użytkowaniu.

Gdzie kupić szkła ochronne Hammer Glass?

Szkła ochronne marki Hammer Glass znajdziecie rzecz jasna na stronie producenta, ale nie tylko tam. Sprzedaż promowana między innymi miesięczną kampanią telewizyjną odbywa się na Allegro, Amazonie, a wkrótce także w wielu elektromarketach. Producent sprzedaje je również stacjonarnie w specjalnych punktach w galeriach handlowych, na przykład w warszawskich Złotych Tarasach oraz we wrocławskiej Magnolii.

punkt hammer glass w galerii handlowej
Źródło: mPTech

W punktach stacjonarnych marka oferuje także usługę Hammer Glass Cut. Wystarczy przyjść i podać nazwę swojego modelu smartfona, żeby producent na miejscu wyciął folię idealnie dopasowaną do rozmiarów Twojego urządzenia.

Do wyboru mamy jeden z pięciu rodzajów foli ochronnych. Wśród największych atutów tych modeli warto naszym zdaniem warto wymienić matowe powłoki antyrefleksyjne, powłoki samoregeneracyjne oraz specjalną funkcję ochrony prywatności.

Materiał powstał we współpracy z firmą Hammer Glass

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.