Założenia projektu
Niektórym projekt nowego, urządzenia od Rekimoto Labs może się kojarzyć ze złotym zniczem, który próbowali schwytać gracze Quidditcha z serii książek o Harrym Potterze. Jest w tym sporo racji bowiem Hoverball będzie reagować na obiekty, z którymi się styka, lub które są w pobliżu. Jego lot będzie wolniejszy lub szybszy, dalszy lub bliższy wszystko zależy od tego jak zostanie zaprogramowany. Na razie wersja testowa musi być ręcznie sterowana, ale w przyszłości dzięki specjalnym programom, Hoverball będzie zdolny do autonomicznej pracy. Będzie wykonywać nagłe zwroty kierunku lotu próbując uniknąć złapania lub na przykład po lekkim kopnięciu wróci do właściciela niczym bumerang. Na razie to wszystko jednak tylko teoria.
Prototyp Hoverball
Do ćwiczeń i do zabawy
W konstrukcji Hoverball to w zasadzie taki mały quadrocopter obudowany specjalnymi wzmocnieniami. W zamyśle twórców, jeśli projekt będzie się rozwijał, zostanie wyposażony w sensory ruchu, dotyku czy też żyroskopy. Być może, któregoś dnia zamontowany zostaną na nim jakieś sygnalizatory świetlne, możliwości jest sporo.
Dron ma służyć zarówno do zabawy jak również rehabilitacji osób, które nie mają pełnej sprawności ruchowej. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu może być cennym partnerem w ćwiczeniach. W obecnej fazie rozwoju, Hoverball potrafi się utrzymać w powietrze około pięciu minut. Czekamy na więcej!
Schemat działania urządzenia
Źródło: Rekimoto Labs / Zdjęcia: Rekimoto Labs