Laserowe ładowanie w praktyce
Zdaniem chińskiego producenta rozwiązanie wykorzystujące laser ma pozwolić na jednoczesne ładowanie wielu urządzeń (smartfony, tablety, laptopy) znajdujących się w jednym pomieszczeniu. Laser ma także umożliwić zasilanie na odległość (np. drony). W tym przypadku zastanawiający może być wpływ ciągłego ładowania na żywotność baterii.
Źródło: zrzut ekranu YT Huawei
Dowiadujemy się również, że opatentowane urządzenie ma zawierać funkcję bezpieczeństwa, która w przypadku wykrycia np. oczu przestanie emitować energię. Jak podaje Andorid Authority, do obsługi bezprzewodowego ładowania nasze smartfony będę wymagały zainstalowania dodatkowego sensora, który przypominać będzie ogniwo słoneczne.
Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, ile urządzeń będzie mogło się ładować jednocześnie oraz jak szybko trwać będzie uzupełnienie baterii. Pojawia się też pytanie o termin wprowadzenia nowości na rynek. Zdaniem przedstawicieli chińskiego giganta rozwiązanie najwcześniej będzie dostępne za trzy generacje smartfonów.
Jak informuje portal Gizchina, czas ten może się jednak znacznie wydłużyć. Huawei zamknął ostatnio wiele ośrodków R&D oraz laboratoriów rozsianych po całym świecie, co może bezpośrednio wpłynąć na tempo prac nad nowościami, w tym rzeczonej bezprzewodowej laserowej ładowarki.
Źródło: Android Authority, Gizchina, Foto: Huawei, Pexels