IQOO i OPPO – przełom w ładowaniu smartfonów

Maksym SłomskiSkomentuj
IQOO i OPPO – przełom w ładowaniu smartfonów

Ładowanie 100 W od Xiaomi zapowiada się spektakularnie, ale wiele wskazuje na to, że lubiany chiński producent przegra wyścig nie tylko na moc, lecz także na tempo wdrożenia technologii. Jeśli Xiaomi nie zaprezentuje w ciągu kilku tygodni nowego flagowca Xiaomi Mi 10 Ultra, który to jako pierwszy ma robić użytek z ładowania Super Charge Turbo, to IQOO i OPPO mogą szybciej przedstawić swoje alternatywy.

Ładowanie 120 W od IQOO już w sierpniu

Chińska firma IQOO właśnie pochwaliła się światu swoją technologią szybkiego ładowania o nazwie Ultra-Fast. Ładowanie z mocą 120 W ma pozwolić naładować do pełna baterię o pojemności 4000 mAh w ciągu zaledwie… 15 minut. Do poziomu 50% da się ją naładować w czasie 5 minut. Istnieje pewien haczyk.

flashcharge 120
Szybkie ładowanie 120 W od IQOO. | Źródło: IQOO

Demonstrowany przez IQOO system ładowania dostarczał moc do smartfonu zasilanego akumulatorem o pojemności 4000 mAh, na który składały się tak naprawdę dwie baterie 6C o pojemności 2000 mAh każda. Każda z nich ładowana była z mocą 60 W (5V/12A). Tajemniczy smartfon od IQOO jest już ponoć w produkcji i zostanie zaprezentowany w sierpniu tego roku.

Ładowanie 125 W od OPPO zadebiutuje 15 lipca

OPPO było do tej pory liderem w kwestii szybkiego ładowania smartfonów. Oferowało konsumentom technologię SuperVooc 2.0, pozwalającą uzupełniać stan baterii z mocą 65 W. Już 15 lipca odbędzie się oficjalna prezentacja technologii gwarantującej ładowanie z mocą aż 125 W – znacznie wyższą od zapowiadanej przez Xiaomi i nieco tylko szybszą od tej, którą wdraża IQOO. Tu niestety wciąż brakuje informacji o pierwszym smartfonie, który miałby ją wykorzystywać.


Zapowiedź prezentacji technologii szybkiego ładowania 125 W od OPPO. | Źródło: OPPO

Na lepsze baterie póki co nie co liczyć

Od wielu lat mówi się o potrzebie stworzenia nowej generacji baterii, które zapewnią smartfonom znacznie dłuższy niż do tej pory czas działania. Niestety, wiele wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas będziemy ekscytowali się raczej jedynie technologiami szybkiego ładowania. Prawdopodobnie dopiero szybszy rozwój rynku samochodów elektrycznych i opracowywanych tam rozwiązań mających wpływ na zasięg pojazdów przyczyni się do rewolucyjnych zmian na innych rynkach.

Źródło: IQOO, OPPO

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.