Pierwszy projektor ultrakrótkiego rzutu od Leica
Leica na IFA 2022 pokazała dwie wersje Cine 1 przeznaczone do rzutowania ekranów 80- i 100-calowych. Pierwszą należy umieścić w odległości ok. 15 centymetrów od ściany, a drugą w odległości ok. 30 centymetrów. Projektory cechuje jasność na poziomie odpowiednio 2100 i 2500 lumenów dla modeli 80- i 100-calowych.
Firma poinformowała, że w swoim projektorze wykorzystuje technologię soczewek Summicron z elementami asferycznymi „wyprodukowanymi zgodnie ze standardami Leica”. Zastosowano przy tym potrójny laser RGB o żywotności określanej na 25 000 godzin, zbudowany we współpracy z HiSense oraz układ DLP od Texas Instruments.
Od strony audio Leica nie chciała zawieść najbardziej wymagających użytkowników, w związku z czym zastosowano tu wbudowane głośniki z obsługą dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Leica Cine 1 wyposażono w tuner telewizyjny i system operacyjny HiSense VIDAA jako platformę Smart TV. Za pomocą złączy do projektora można podłączyć pamięć masową, odtwarzacze Blu-ray lub konsole.
Zabrakło szczegółowych informacji na temat pokrycia przestrzeni kolorów, wsparcia dla HDR i wielu innych kluczowych danych. Te ujawnione zostaną zapewne nieco później.
Cena Leica Cine 1 jest dokładnie taka, jak się spodziewasz
Tanio nie jest, to Leica. Ceny Leica Cine 1 wynoszą 6900 dolarów dla wariantu „80-calowego” i 7900 dolarów dla wariantu „100-calowego”. W przeliczeniu na złotówki daje to kwoty 32700 złotych oraz 37460 złotych.
Auć.
Z drugiej strony, dobrej klasy telewizory o tak dużych matrycach do tanich nie należą…
Źródło: Leica