Podłączenie iPada Mini w formie ekranu do Maca Mini jest proste, wystarczy przewód i aplikacja
Zasada działania jest banalna. Wystarczy przewodowo podłączyć iPada Mini do Maca Mini i aktywować aplikację Duet Display, która pozwala na korzystanie z tabletu jak z normalnego monitora, w dodatku dotykowego. Oczywiście mini PC firmy Apple musi być podpięty na stałe kablem do sieciowego gniazdka zasilającego. W zestawie powinna się też znaleźć klawiatura (opcjonalnie myszka). Najlepiej tak jak w tym przypadku niewielki bezprzewodowy model.
Scott Yu-Jan zazwyczaj korzysta normalnie z Maca Mini stacjonarnie przy swoim biurku, a z tabletu Apple również w podstawowym modelu użytkowania. Jeśli jednak potrzebuje gdzieś wyjść i mieć pod ręką pełnoprawny komputer (wiedząc, że będzie miał dostęp do sieciowej energii elektrycznej), bierze do ręki swój stworzony w drukarce 3D stelaż i wkłada do niego iPada Mini oraz Maca Mini. Umieszczenie sprzętów w środku jest bardzo szybkie i nie trzeba do niego żadnych narzędzi. Do plecaka wkłada też pióro do ekranu dotykowego (zastępuje mu myszkę, choć i jej można używać) oraz klawiaturę bezprzewodową. Na tyle obudowy zrobił też specjalne zapięcie do wygodnego transportowania kabla zasilającego.
Wystarczy chwila, aby Mac Mini i iPad Mini stały się all-in-one PC z dotykowym ekranem
Na miejscu rozkłada sprzęt i podłącza do zasilania, odpala program Duet Display i wsadza wtyczkę specjalnie dobrego krótkiego przewodu kątowego do Maca Mini i po drugiej stronie tabletu. Scott podobnie jak w laptopie może dogodnie zmieniać kąt pochylenia ekranu. W wydrukowanej obudowie zrobił też miejsce na mały kluczyk imbusowy, którym w razie potrzeby może dokręcić czy poluzować zawiasy, aby stawiały większy lub mniejszy opór. Tym sposobem może pracować wszędzie na jednej stacjonarnej maszynie, a nie tylko w domu.
Wszystko wygląda schludnie i działa dobrze, ale można by się zastanawiać, czemu w ogóle Scott Yu-Jan zdecydował się wykonać taki projekt. Przecież równie dobrze mógłby korzystać z laptopa i co najwyżej podłączać go do zewnętrznego monitora oraz klawiatury w domu.
Youtuber twierdzi, że to oczywiście zazwyczaj lepsza opcja, ale jego autorski projekt miał zaspokoić konkretną potrzebę. Chodziło mu o posiadanie przenośnego komputera bez konieczności wydawania pieniędzy na laptopa. W końcu miał już Maca Mini i iPada Mini. Poza tym ciekawe mieć stacjonarną maszynę w wariancie przenośnym, nawet jeśli i tak potrzebuje dostępu do prądu. Wyobrażacie sobie chodzenie wszędzie ze swoim wielkim i ciężkim stacjonarnym PC, monitorem, myszką i klawiaturą? Nawet w przypadku posiadania mini PC, trzeba by się posiłkować przenośnym monitorem, a te są jednak większe od iPada Mini.
Zobacz również: Twoje wentylatory RGB są przy nim mikroskopijne. Youtuber stworzył potwora
Źródło i foto: Scott Yu-Jan @ YouTube