Mamy datę premiery HTC U12+. Czego możemy się spodziewać?

Aleksander PiskorzSkomentuj
Mamy datę premiery HTC U12+. Czego możemy się spodziewać?
{reklama-artykul}
HTC podobnie jak LG w ostatnim czasie bardzo mocno skupia się na tym, aby maksymalnie dopracować swoje urządzenia mobilne. Model U12+ będzie więc bezpośrednią odpowiedzią na zaprezentowanego wczoraj LG G7 ThinQ.

HTC U12+ według oficjalnych zapowiedzi od tajwańskiego producenta zostanie zaprezentowany już 23 maja podczas specjalnej konferencji. Tajwańczycy kazali nam czekać zaledwie pół roku od ostatniej premiery smartfona brandowanego logiem HTC. Czego więc możemy się spodziewać w kontekście zmian w tak krótkim okresie czasu?

htcu12pluspremiera2

HTC U12+ ma zostać wyposażony w 6 calowy ekran, który zostanie stworzony w proporcjach 18:9 i będzie działał w rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli. Za szybkie działanie smartfona będzie odpowiadał procesor Qualcomm Snapdragon 845 wraz z 6 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB miejsca na dane użytkownika. Podobnie, jak w przypadku poprzednika możemy liczyć też na świetny aparat fotograficzny – przecieki wspominają o podwójnym systemie z sensorami o rozdzielczości odpowiednio 12 oraz 16 megapikseli. Światło w nowych obiektywach HTC ma zostać ustalone na poziomie f/1.8 oraz f/2.6. HTC U12+ będzie działać w oparciu o Androida 8.1 Oreo od razu po wyjęciu z pudełka. Długą pracę na jednym ładowaniu zapewni bateria o pojemności 3420 mAh.

Trzeba przyznać, że to wszystko na papierze wygląda naprawdę zachęcająco. Dokładając do tego cenę na poziomie 799 euro, HTC U12+ może stać się interesującą alternatywą dla flagowców od Samsunga i Apple.

Na potwierdzenie plotek na szczęście nie trzeba będzie długo czekać.

Źródło: HTC

Udostępnij

Aleksander PiskorzDziennikarz technologiczny - od niemal dekady publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Autor newslettera tech-pigułka. Obecnie zajmuje się wszystkim co związane z szeroko pojętym contentem i content marketingiem Jako konsultant pomaga również budować marki osobiste i cyfrowe produkty w branży technologicznej. Entuzjasta sztucznej inteligencji. W trybie offline fan roweru szosowego, kawy specialty i dobrej czekolady.