Motorola Razr powróciła… po raz kolejny. Lepsza i z 5G

Maksym SłomskiSkomentuj
Motorola Razr powróciła… po raz kolejny. Lepsza i z 5G
{reklama-artykul}Motorola Razr 5G to następca zeszłorocznej Motorola Razr, czyli smartfonu ze składanym ekranem nawiązującego do kultowego telefonu „z klapką” sprzed lat. Jest pod każdym zdjęciem lepsza od urządzenia poprzedniej generacji, ale to z pewnością nie wystarczy, aby stać się dla mas tym, czym był Razr V3 z 2004 roku.

Motorola Razr 5G – co dokładnie ulepszono?

Już sama nazwa telefonu sugeruje, że obsługuje on sieć 5G. To prawda. Robi to za sprawą obecności układu Qualcomm Snapdragon 765G, który zastąpił słabiuteńkiego Snapdragona 710 z ubiegłorocznego modelu. Malkontenci wciąż będą mieli prawo narzekać, że Motorola nie postawiła na któryś z flagowych procesorów. Moim zdaniem mało kto odczuje różnice pomiędzy Snapdragonem 765G, a innym procesorem, więc nie jest to wielka wada.

Przeprojektowany został wyświetlacz pomocniczy Quick View. Od teraz z jego poziomu da się pisać SMSy, sterować muzyką, uzyskać podgląd nawigacji, czy nawet nawiązywać połączenia. Ba, da się przy jego pomocy nawet robić zdjęcia. W kwestii prezentowania na nim aplikacji nie jest różowo, ale… nie po to stworzono ten ekranik.

Motorola Razr 5G 2

Motorola Razr 5G – składany smartfon Moto w nowym wydaniu. | Źródło: Motorola

Istotnym novum jest obecność tacki na karty SIM. Oznacza to, że urządzenie będzie mogło działać w każdej z sieci. Motorola Razr 2019 obsługiwała wyłącznie karty eSIM dostępne w sieci Orange.

Wreszcie, „urósł” akumulator usytuowany w obu składanych modułach. Ma teraz 2800 mAh pojemności i pomimo że wartość ta nie robi wrażenia, jest i tak lepiej niż w poprzedniku z baterią 2510 mAh.

Specyfikacja Motorola Razr 5G

Motorola Razr 5G to smartfon wyposażony w dwa ekrany. Wewnętrzny, składany, to panel pOLED o rozdzielczości 876×2142 pikseli. Na zewnątrz widnieje pomocniczy wyświetlacz gOLED o rozdzielczości 800×600 pikseli.

O wydajność smartfonu dba Snapdragon 765G oraz 8 GB pamięci RAM. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 256 GB pamięci na dane. Czytnika kart pamięci micro SD nie ma, ale są dwa gniazda na karty SIM. Sprzęt zasilany jest za pośrednictwem portu USB-C z mocą maksymalną 15 W. Wartość niewielka, ale w przypadku tak skromnej baterii zapewne wystarczająca.

Motorola Razr 5G 3
Zawias w Motorola Razr 5G oraz ekran mają wytrzymać 200 tysięcy cykli złożeń. | Źródło: Motorola

Czytnik linii papilarnych ukryto w logo marki na tylnym panelu obudowy, która jest odporna na zachlapania. Co ciekawe, system odblokowania twarzy działa zarówno w przypadki przedniej, jak i tylnej kamerki.

Urządzenie waży 192 gramy.

Wytrzymałość Motorola Razr 5G nie powinna budzić obaw

Na przedpremierowym pokazie producent informował nas, że smartfon wytrzyma ok. 200 tysięcy złożeń. Motorola podaje, że konsumenci odblokowują ekrany swoich telefonów średnio 50 razy dziennie. W tym tempie smartfon „da radę” przez mniej więcej 5 lat. Mam nadzieję, że Was to przekonuje – mnie… nie do końca.

Motorola Razr 5G 4
Motorola Razr 5G prezentuje się zjawiskowo z każdej strony – także po złożeniu. | Źródło: Motorola

Cena Motorola Razr 5G czyni sprzęt niszowym

Sprzęt trafi do sklepu w trzech wersjach kolorystycznych – Blush Gold, Polished Graphite i Liquid Mercury. Cena Motorola Razr 5G w Polsce wynosi 6499 złotych. Taniej od składanych propozycji konkurencji, ale… wciąż drogo? Co sądzicie?

Źródło: Motorola

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.