Tenda 4G185 – mobilna sieć WiFi z 4G LTE
Niewielki router mobilny Tenda 4G185 obsługuje połączenia 4G LTE i wcześniejsze standardy. Jego bateria o pojemności 2100 mAh może utrzymywać urządzenie przez 10 godzin ciągłej pracy. Wbudowany modem komórkowy zapewnia transfer danych na poziomie do 150 Mb/s przy pobieraniu i do 50 Mb/s dla wysyłania, więc zgodnie z LTE Cat. 4.
Tenda 4G185 / foto. Tenda
Poza pojemną baterią, jego atutem jest też wyświetlacz. Producent nie uciekł się jedynie do podświetlanych ikonek, a zastosował czytelny ekranik na którym można zobaczyć m.in. poziom baterii, zasięg, liczbę podłączonych po WiFi urządzeń czy otrzymanych wiadomości SMS, godzinę, a także aktualne wykorzystanie transferu danych, co przyda się przy limitowanych pakietach internetowych.
Tenda 4G180 – prosty model do podstawowego użytkowania
Nie tak zaawansowany wariant dla mniej wymagających użytkowników. Oczywiście obsługuje znów sieci 4G LTE (oraz naturalnie 3G) i WiFi, ale oszczędzono na dodatkowych bajerach. Na szczęście nie zrezygnowano z wbudowanego modemu LTE Cat. 4, więc i tutaj możemy liczyć na pobieranie do 150 Mb/s i wysyłanie maksymalnie 50 Mb/s.
Tenda 4G180 / foto. Tenda
Ma też wbudowany czytnik kart microSD, który może pełnić rolę banku na pamięć dostępną w całej sieci WiFi. Jednak brak w nim ekranu. Są wyłącznie podświetlane ikony baterii, sieci komórkowej, sieci WiFi i wiadomości tekstowych SMS.
Tenda 4G09 – dla chcących szybkiego stacjonarnego 4G LTE i WiFi AC
Jeśli priorytetem jest szybkość, to stacjonarny router Tenda 4G90 sprawdzi się jeszcze lepiej niż wcześniej omawiane mobilne modele. Dwukrotnie szybsze pobieranie (do 300 Mb/s zamiast do 150 Mb/s) da o wiele większe możliwości przy streamowaniu treści wideo w wysokiej jakości, pobieraniu dużych plików, graniu lub po prostu w przypadku pracy z wieloma urządzeniami. Oczywiście jeśli aktualny stan sieci komórkowej będzie dostatecznie dobry.
Tenda 4G09 / foto. Tenda
W lokalnym ujęciu też radzi sobie bardzo dobrze. Producent zaopatrzył 4G09 w gigabitowe przewodowe interfejsy dla sieci lokalnej LAN i dwie anteny o mocy 5 dBi w przypadku WiFi. A to wykorzystuje już dwuzakresowy standard WiFi ac, a konkretnie AC1200. Oczywiście realnie nie osiągniemy aż 1200 Mb/s, ale i tak o wiele lepsze wyniki niż na starszych urządzeniach z WiFi n.
Tenda 4G03 – domowe LTE dla każdego
W przypadku, kiedy nie są nam potrzebne takie kwestie jak wyższa klasa modemu LTE czy dwuzakresowe WiFi ac, to można zaoszczędzić wybierając model z LTE Cat. 4 i WiFi n. Tenda 4G03 nie oferuje aż tak dobrych parametrów jak powyżej opisywany router 4G09, ale do typowych zastosowań, jego parametry powinny być wystarczające.
Tenda 4G03 / foto. Tenda
Osiągane maksymalne teoretyczne prędkości, to LTE 4G z 150 Mb/s i klasyczne WiFi n 300 Mb/s. Co ważne, jego złącza Ethernet mogą pełnić także funkcję WAN, więc podepniemy do niego zarówno kartę SIM i stamtąd będziemy łączyć się z Internetem, jak i typowo kablową skrętkę.
Zobacz również: Biznes anty 5G i WiFi kwitnie. Bezsensowna routerowa klatka Faradaya za 90 dolarów
Źródło i foto: Tenda