Konstrukcja
Czego potrzebujemy aby OpenPool działał? Jednym z jego głównych elementów na pewno jest Kinect2, który obserwuje dokładnie miejsce gry, oraz ruchy wszystkich bili. Podstawą jest również projektor, który wyświetlał będzie specjalne efekty wizualne. Do tego oczywiście dochodzi stół bilardowy oraz PC. Twórcy OpenPool dostarczą nam natomiast specjalne oprogramowanie, chwytak do zamontowania całości, instrukcję obsługi oraz sensory, które zarejestrują czy bila wpadła do dziury. W przyszłości do całości dołączony ma być również detektor kolizji – mikrofon zbierający dźwięki. Warto zaznaczyć, iż system tworzony jest jako open source, więc programiści będą mieli szansę wcielić w życie swoje własne, nowe wizje efektów.
Efekty wizualne wyglądają ciekawie
Przyszłość projektu
Jak wyraźnie widać na zdjęciach, OpenPool opiera się głównie na dostarczeniu użytkownikom oryginalnej warstwy wizualnej, której na normalnych stołach raczej nie zaznamy. Według twórców może to być ciekawe urozmaicenie gry w bilarda. Trzeba przyznać, iż na zaprezentowanym przez pomysłodawców filmie oraz zdjęciach całość prezentuje się imponująco.
Czy projekt przyciągnie do siebie wystarczającą liczbę fanów bilarda dowiem się już wkrótce. 6 kwietnia kończy się kampania na Kickstarterze. Na razie jeszcze sporo brakuje do wymaganych minimalnych 30 tys. dolarów. Wideo prezentujące możliwości OpenPool:
Źródło: Kickstarter / Zdjęcia: Kickstarter