Wyścigowa matryca i minimalizacja input lagów specjalnie dla graczy w AOC Agon Pro AG254FG
Ekran Agon AG254FG o standardowej rozdzielczości full HD (1920 x 1080 px) i przekątnej 24,5 cala wykonany w technologii IPS ma naprawdę wyścigową duszę. Jego odświeżanie wynosi aż 360 Hz, co stawia go w ścisłej czołówce wśród podobnych konstrukcji. Do tego może pochwalić się czasem reakcji wynoszącym 1 ms mierzonym jako GtG. W kwestii kolorów producent zapewnia, że ekran obsługuje aż 110 proc. pokrycia palety sRGB, a do tego prezentuje obraz zgodny z HDR (konkretnie DisplayHDR 400). Aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia i zwiększyć ostrość ruchomych elementów, można aktywować funkcję Nvidia ULMB (Ultra Low Motion Blur). Technika polega na wyświetlaniu dodatkowej czarnej klatki pomiędzy dwoma właściwymi ramkami obrazu, co daje efekt jeszcze płynniejszego ruchu.
Ale to nie jedyna technologia Nvidii, którą może pochwalić się AOC Agon Pro AG254FG. Nvidia G-Sync zapobiegnie niechcianemu rozrywaniu klatek animacji dokładnie synchronizując ich wyświetlanie na monitorze i to w pełnym zakresie od 1 do 360 Hz. Za to Nvidia Reflex i Nvidia Reflex Latency Analyzer minimalizują opóźnienie po stronie sprzętu i systemu operacyjnego, a nawet (po podłączeniu kompatybilnego modelu do gniazda USB w monitorze) myszki. W kwestii szybkości wyświetlania obrazu i minimalizacji lagu, to bezkompromisowe zestawienie.
Klimatyczne bogate podświetlenie i ciekawe dodatki wyróżnione nagrodą Red Dot Design
Dla graczy bardzo ważny jest też wygląd, a Agon postawił również na ten aspekt. W AG254FG znajdziemy podświetlenie RGB Light FX mogące wygenerować 10 tysięcy kombinacji kolorystycznych przy 14 różnych trybach świecenia. Z przodu podstawki zainstalowano podświetlenie biurka. Monitor rzutuje na powierzchnię przed nim firmowe logo Agon. Wzornictwo Agon AG254FG nie przeszło bez echa i sprzęt otrzymał wyróżnienie Red Dot Design Award.
W kwestii ergonomii warto pochwalić zintegrowany wysuwany wieszak na zestaw słuchawkowy czy specjalną osłonę (znaną przede wszystkim ze sprzętu dla grafików, a nie graczy) zapobiegającą powstawaniu refleksów na powierzchni ekranu, a także czasem użyteczne w takim sprzęcie głośniki stereo 2 x 5 W z certyfikatem DTS. Na dostępność w sklepach monitora AOC Agon Pro AG254FG będziemy musieli poczekać jeszcze do początku września. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 3809 złotych, co jest bardzo wysoką kwotą, ale niespecjalnie zaskakującą, jeśli weźmiemy pod uwagę parametry i technologie związane z szybkim wyświetlaniem obrazu przy minimalnym input lagu.
Zobacz również: Gracz przez 4 lata korzystał ze zintegrowanej grafiki zamiast GeForce, bo… źle wpiął HDMI
Źródło i foto: AOC