Nietypowy SoC w smartfono-czytniku 5G
Ekrany AMOLED mają mniejsze ramki, ale jak na e-ink, jest naprawdę bardzo dobrze / foto. Hisense
Największą atrakcją modelu jest łączność 5G i ekran wykonany w technologii e-papieru o przekątnej 6,7 cala i całkiem wąskich ramkach jak na e-ink. Nie ma porywającej rozdzielczości w stosunku do AMOLED czy IPS, ale e-papier o gęstości 300 pikseli na cal, to wystarczające parametry w tego typu technologii. Nie wyświetla kolorowych treści, może pokazać 16 odcieni szarości. Istnieją kolorowe odmiany e-papieru, choć to niewielki segment rynku i firma nie poszła na takie rozwiązanie (choć już wcześniej Hisense zaprezentowało smartfon 4G z kolorowym e-inkiem). Dzięki zastosowaniu e-papieru, Hisense A7 5G potrzebuje znacznie mniej energii na wyświetlanie obrazu w stosunku do tradycyjnych paneli IPS czy nawet AMOLED, a do tego jest świetnie widoczny w mocnym słońcu, tak jak zwykły druk.Telefon z e-ink jak czytnik elektronicznych książek
Hisense może przy okazji pełnić rolę wygodnego czytnika e-booków bez konieczności posiadania dwóch urządzeń. To świetny wybór, jeśli pochłaniamy dużo książek, a nie zależy nam na multimediach i grach. Niestety ekrany e-ink mają dużą bezwładność i spore smużenie, więc nawet akceptując problem z niewielką liczbą odcieni szarości, i tak nie nadają się do szybszych treści jak wideo lub gry.
Czytnik linii papilarnych na tylnej obudowie / foto. Hisense
Smartfon został całkiem atrakcyjnie wyceniony na 1999 chińskich juanów (około 1230 złotych w prostym przeliczeniu po dzisiejszym kursie), ale nie powinniśmy liczyć na oficjalną dostępność w Polsce. Będzie ciężko go nabyć, no chyba, że pojawi się w jakimś sklepie oferującym zagraniczne wysyłki także do naszego kraju.
Zobacz również: GPD Win 3 wkrótce w przedsprzedaży. Świetny Windows 10 handheld PC do gier
Źródło i foto: Hisense via Gizmochina