Niewielki przenośny rzutnik z niezłymi możliwościami audio i wideo
Najnowszy model projektora Nebula Cosmos Laser 4K pozwala na wyświetlanie obrazu od 60 do 150 cali w rozdzielczości UHD 4K (3840 x 2160 px) z obsługą HDR10 i przy jasności 2400 ISO lumenów. Dzięki temu nie tylko dostrzeżemy więcej szczegółów, ale też obejrzymy materiały nawet bez zachowania większej ciemności (w dość jasnych pomieszczeniach). Nie musimy nawet martwić się o ręczne ustawienie parametrów obrazu rzutowanego na powierzchnię ekranu, bo w Nebula Cosmos Laser 4K zastosowano IEA (Intelligent Enviroment Adaptation), czyli system automatycznej korekcji trapezu, ostrości i wielkości.
Co więcej nie potrzeba konserwacji czy wymiany lapy z racji użycia laserowego źródła światła z technologią ALPD 3.0 o żywotności 25 tysięcy godzin. To daje niecałe 3 lata nieprzerwanej pracy 24 godziny na dobę. Rzutnik nie bywa aż tak często używany, więc nawet przy pracy każdego dnia po 4 godziny przez 17 lat, wciąż nie przebijemy tej wartości. A raczej nie będziemy go włączać codziennie i też nie zawsze przez 4 godziny. W kwestii audio producent zaopatrzył Cosmos Laser 4K w cztery głośniki z systemem AiFi (2 x 5W i 2 x 10W). Sprzęt wygodnie przeniesiemy dzięki wbudowanej rączce. Całość mierzy 26,42 x 22,10 x 16,51 mm przy wadze 4,85 kg.
Mając Nebula Cosmos Laser 4K nie potrzebujesz nic więcej, rzutnik ma wbudowanego Androida TV
Z projektora Nebula Cosmos Laser 4K oczywiście możemy korzystać w tradycyjny sposób podpinając źródło obrazu i dźwięku poprzez HDMI (jest też złącze audio AUX), ale nie ma takiej potrzeby. O wiele wygodniej jest posłużyć się aplikacjami. Sprzęt pracuje w oparciu o system Android TV 10 i ma dostęp do sklepu Google Play, więc zainstalujemy bezpośrednio na nim np. YouTube, Netflixa, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+ czy jeszcze inne aplikacje. Ma też wbudowaną funkcję bezprzewodowego przesyłania treści zgodnie ze standardem Chromecast.
Z racji Androida TV, w środku mamy czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A55 z grafiką Mali-G31 MP2, 2 GB RAM i 16 GB wbudowanej pamięci flash typu eMMC. Jest też obsługa Bluetooth 5.0 i dwuzakresowego WiFi 2,4 GHz/5 GHz (nie wyszczególniono, czy chodzi o WiFi 5 czy WiFi 6) oraz USB, do którego podepniemy chociażby jakiś pendrive lub inny nośnik z filmami czy innymi treściami. Sprzęt możemy obsługiwać wbudowanym panelem sterującym lub pilotem. Projektor Nebula Cosmos Laser 4K jest już dostępny na polskim rynku w cenie 10499 złotych.
Zobacz również: Ten monitor to potwór. Gamingowy zakrzywiony Samsung Odyssey Ark jak TV Mini LED
Źródło i foto: Nebula