Poidło dla psów i kotów Alvinoo. Układ scalony kontroluje jakość wody

Jan DomańskiSkomentuj
Poidło dla psów i kotów Alvinoo. Układ scalony kontroluje jakość wody
{reklama-artykul}Czy też zauważyliście, że wasze koty często czyhają na wodę z kranu zamiast grzecznie podejść do miski? Widać zwierzęta wolą taką, która jest dynamiczna, dlatego lubią kapiące krople. Aby zachęcić koty i psy do picia z miski, szczególnie w ostatnie upały, można skorzystać ze specjalnego aktywnego poidła.

Kompleksowe rozwiązanie

Jednym z nich jest projekt Alvinoo. Poza dynamiczną wodą, dba o odpowiednią temperaturę i czystość wody. Jest przy tym prosty do umycia, a nawet zadbano o zajęcie się kwestią kontaktu z elektrycznością. Czasem np. po pocierciu o niektóre powierzchnie podeszwami, możemy doświadczyć niezbyt miłego, choć niegroźnego wyładowania elektrostatycznego. Aktywne poidła także mogą podawać minimalny prąd na obudowę czy wodę z racji nieidealnej izolacji. Twórcy Alvinoo zadbali nawet o to, aby zwierzęta nie odczuwały nawet minimalnego prądu przy zetknięciu z wodą i samym urządzeniem.

Największą atrakcją poidła jest jednak wbudowany chip, który steruje ustawianiem temperatury wody. Według badań, z racji podwyższonej temperatury ciała względem człowieka, dla psów i kotów zdrowsze jest picie nieco cieplejszej wody niż w przypadku ludzi. Domyślnie, to 22 stopnie Celsjusza, ale zależnie od warunków temperatura jest inteligentnie dobierana z zakresu od 15 do 25 stopni.

Zdrowe i czyste napojenie

Woda jest w dodatku wolna od zanieczyszczeń. Poidło wykonane jest z antybakteryjnego materiału, a pod misą swoistej fontanny umieszczono zestaw filtrów o 4 warstwach (mikropory, żywica do usuwania jonów ciężkich metali, węgiel aktywowany, bawełna). Nie ma też strachu, że urządzenie po wyczerpaniu całej wody przepali pompkę. Jeśli poziom cieczy będzie za niski, silnik wyłączy się. Standardowo zapas płynu powinien starczyć na 4 dni do tygodnia. Najlepiej też przy napełnianiu umyć urządzenie.

AlvinooPoidło jest odpowiednie także dla psów / foto. Alvinoopets @ Indiegogo

Bazę poidła Alvinoo zostawiamy na podłodze, a górna część jest łatwa do rozłożenia i umycia. Można to robić tak samo jak przy zwykłych naczyniach, także w zmywarce. Nasz pies lub kot sam nie powinien nabroić. Produkt ma opatentowany kształt zapobiegający wywróceniu, a na spodzie zastosowano antypoślizgowe elementy.

Energooszczędność i bezpieczeństwo

A co, z kosztami działania i bezpieczeństwem? Konstrukcja Alvinoo zapewnia brak problemu z przypadkowym zachlapaniem, z bazy nie wystaje żaden newralgiczny element. Poza tym sprzęt nie jest głośny (poniżej 40 db) i nie potrzebuje wiele prądu. Pobiera tylko 1 kWh działając cały miesiąc przez 24 godziny na dobę.

AlvinooKonstrkcja łatwa do demontażu / foto. Alvinoopets @ Indiegogo

Alvinoo można zmawiać na Kickstarterze pod tym adresem. Kampania wystartowała całkiem niedawno, do końca pozostały 32 dni, a już zebrano ponad połowę z kwoty 20 tysięcy dolarów. Można przewidywać, że projekt bez problemu zostanie sfinansowany.

Dodatkowe filtry jako opcja

Podstawowa cena, to 85 dolarów (około 340 złotych). Wariant z dodatkowymi pięcioma zestawami filtrów można mieć za 104 dolary (mniej więcej 415 złotych). Sam pakiet pięciu filtrów kosztuje 19 dolarów (niecałe 76 złotych). Jest też opcja wybrania wielopaku z nieco niższą ceną jednostkową. Ogólnoświatowe wysyłki mają odbyć się w październiku.

Źródło i foto: Alvinoopets @ Indiegogo

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.