Wyciekła wydajność procesora Intel Meteor Lake

Damian MiśtaSkomentuj
Wyciekła wydajność procesora Intel Meteor Lake

Procesor Intel Meteor Lake pojawił się w benchmarku Geekbench. Model Core Ultra 7 1002H osiągnął wynik 2349 punktów w jednowątkowym teście wydajności i 12 668 pkt. przy zastosowaniu wielu wątków. Specyfikacja układu przewiduje 16 rdzeni i 22 wątki, oraz taktowanie do 5 GHz.

Specyfikacja Core Ultra 7 1002H

Pewne informacje o rodzinie procesorów Meteor Lake od Intela pojawią się najprawdopodobniej  w przyszłym tygodniu w trakcie wydarzenia Innovation 2023. Widocznie jednak ktoś od „Niebieskich” pokusił się o sprawdzenie produkcyjnego egzemplarza niezapowiedzianego jeszcze oficjalnie układu. Dzięki temu Core Ultra 7 1002H trafił do bazy danych programu Geekbench 6, więc ujawniono kilka informacji odnośnie do jego specyfikacji i wydajności.

Przede wszystkim ten procesor Intel Meteor Lake to model wyposażony w 6 rdzeni Performance-cores i 10 Efficient-cores, oraz 22 wątki. Poza tym zakres taktowania omawianego procesora wynosi od 3.40 GHz do maksymalnie 5 GHz. Oprócz tego układ został wyposażony w 24 MB pamięci cache L3. W sumie podane dane pokrywają się z zauważonymi w przeszłości informacjami z bazy danych Intela.

Wydajność Core Ultra 7 1002H

W końcu jednak poznaliśmy przewidywaną wydajność znanego modelu z rodziny procesorów Meteor Lake. Układ Intel Core Ultra 7 1002H uzyskał wynik 2349 punktów w jednowątkowym teście wydajności. W przypadku pracy wielowątkowej otrzymał 12668 pkt. Oznacza to bycie orientacyjnie modelem o porównywalnej mocy względem Core i9-13900H czy Ryzena 9 7940HS w samym benchmarku Geekbench 6. Pamiętajmy nadal, że realna praktyczność omawianej jednostki w grach czy programach może być inna. Nie jest to potwierdzona wersja z przeznaczeniem dla sprzedaży.

Procesor Intel Meteor Lake
Udostępniona specyfikacja w benchmarku Geekbench. Źródło: Geekbench

Finalnie omawiany procesor Intel Meteor Lake może się różnić względem ostatecznie wydanej wersji w prawdopodobnie przyszłym roku. Do tej pory pojawiały się pogłoski o wydajniejszych zintegrowanych układach graficznych czy wsparciu AI, które pomoże m.in. w optymalizacji czasu pracy baterii. Nie zapomnijmy też o zmianie nazewnictwa, gdzie „Niebiescy” pozbyli się literki „i”.

Źródło: Wccftech, Geekbench / Grafika otwierająca: Intel

Udostępnij

Damian MiśtaZmieniająca się rzeczywistość fascynowała go od zawsze. Otwarty na nowości, więc technologiczne i "geekowskie" terminy są mu niestraszne. Wychodzi z założenia, że warto się czemuś przyjrzeć przed pochopną oceną. Chętnie dzieli się informacjami, ale w życiu prywatnym ceni sobie spokój. Jako freelancer na portalu Instalki.pl publikuje wiadomości, poradniki i inne teksty.