Przewijaj strony nawet stopą. Naprawdę dziwny projekt scrolla Crazy Small Wheel

Jan DomańskiSkomentuj
Przewijaj strony nawet stopą. Naprawdę dziwny projekt scrolla Crazy Small Wheel

{reklama-artykul}Czasem natrafiamy na bardzo nietypowe kontrolery do komputera. Dziwaczne ergonomiczne klawiatury, trackballe które nigdy nie zyskały bardzo dużej popularności, dziwne modyfikacje gamepadów… Jednak Ten stworzony przez Japończyków scroll, który pełni taką samą rolę jak kółko z myszki, może być obsługiwany nawet stopą!

Kontroler z samym kółkiem od myszki, który może mieć więcej sensu, niż początkowo myślimy

Marka Cooyoo specjalizuje się właśnie w takich dziwnych urządzeniach. Nowy projekt pod nazwą Crazy Small Whell to w zasadzie samodzielne kółko od myszki w osobnej kostce podłączanej do komputera (czy innego elektronicznego urządzenia – jest kompatybilne z Windowsem, macOS, Linuxem, Androidem i iPadOS) poprzez kabel USB-C. W materiałach promocyjnych reklamowane jest nawet jako możliwe do obsługi nogą! Oczywiście można z niego korzystać bardziej tradycyjnie ręką.

Na pozór można się z tego śmiać, ale sprzęt tego typu może być używany nie tylko przez maniaków ergonomii czy dziwnych gadżetów, ale też osoby z problemami ze stawami czy niepełnosprawne. Crazy Small Wheel mógłby wtedy zapewnić dużo lepsze obcowanie z komputerem.

Przewijaj strony nawet stopą. Naprawdę dziwny projekt scrolla Crazy Small Wheel

Crazy Small Wheel wygląda bardzo minimalistycznie / Foto: Cooyoo

W Crazy Small Wheel kółko można przewijać i klikać niczym standardową rolkę myszki. W zależności od ustawień, scroll działa dla treści w poziomie lub w pionie. Da się też zmienić czułość kliknięcia, całkiem je wyłączyć lub odwrócić efekt przewijania, a także dostosować jego intensywność. Ustawienia zapisuje się we wbudowanej pamięci Crazy Smart Wheel.

Crazy Small Wheel na razie dostępny tylko na Amazon Japan

Sprzęt powstał dzięki udanej kampanii crowdfundingowej Cooyoo. Crazy Small Wheel można kupić na Amazon Japan w tym miejscu, ale w tej chwili jest niedostępny. Produkt jest wyceniony na 3050 japońskich jenów, co daje w przeliczeniu około 110 złotych. Do tego należy doliczyć koszty przesyłki.

Zobacz również: Logitech G wprowadza mechaniczne gamingowe klawiatury G413 SE i wersję TKL

Źródło i foto: Cooyoo / tomshardware

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.