Najistotniejszą modyfikacją jest zmiana taktowania rdzenia Kryo 680 Prime, które wzrosło z 2,84 GHz do 2,995 GHz. Reszta układu pozostała taka sama – mamy więc jeszcze trzy rdzenie ARM Cortex A78 o taktowaniu 2,4 GHz i cztery rdzenie ARM Cortex A55 o taktowaniu 1,8 GHz.
Procesor jest ciągle wykonany w 5-nanometrowym procesie technologicznym, a za łączność odpowiada modem Snapdragon X60 5G, który może pochwalić się pobieraniem o prędkości do 7,5 Gbit/s i wysyłaniem do 3 Gbit/s. Chipset może obsłużyć aparat o matrycy do 200 MP i ekran o maksymalnej częstotliwości odświeżania równej 144 Hz.
AI kluczowe
Qualcomm chwali się, że najważniejszym ulepszeniem w Snapdragonie 888 Plus jest wzrost wydajności sztucznej inteligencji w module AI Engine. Względem poprzednika urosła ona podobno aż o 20 procent, co wyrażono w jednostkach TOPS (Tera Operations Per Second). Snapdragon 888 ma ich 26, a 888 Plus – 32.
Rozczarowaniem dla niektórych może być brak zmian w kwestii układu graficznego, którym niezmiennie jest Adreno 660. Z drugiej strony, wymienione GPU to ciągle najlepsze, co możemy obecnie dostać na rynku mobilnym.
Na razie nie wiemy, który smartfon jako pierwszy będzie wyposażony w Snapdragona 888 Plus, jednak bazując na przeciekach, może to być na przykład zbliżający się dużymi krokami Honor Magic 3. W niedalekiej przyszłości z tym chipsetem możemy też zobaczyć modele Motoroli, Vivo, Xiaomi i Asusa.
Źródło: qualcomm.com / fot. tyt. qualcomm.com