Sony Reon Pocket – kieszonkowy klimatyzator do noszenia pod koszulą

Jan DomańskiSkomentuj
Sony Reon Pocket – kieszonkowy klimatyzator do noszenia pod koszulą
{reklama-artykul}Zapewne kojarzycie serwis Xiaomi Youpin, który jest swoistym wewnętrznym croudfundingiem dla Xiaomi. Firma umieszcza tam produkty nie tylko pod własną marką, a także z różnych powiązanych z Xiaomi projektów. Sony także czasem wspiera startupy, ale już bezpośrednio. Najnowszym owocem takich działań jest Sony Reon Pocket.

Kojący chłód nie tylko w domu i samochodzie

Typowa klimatyzacja kojarzy się z urządzeniem na stałe zamontowanym w budynku lub samochodzie, ewentualnie dużym przenośnym pudłem, które i tak musi mieć wyprowadzenie rury za okno lub ścianę. Mobilne małe klimatyzatory, gdzie wlewamy wodę lub wkładamy kostki lodu, trzeba gdzieś postawić, a nie trzymać w ręku. Na rynku można też znaleźć wiatraczki na akumulatory, które powiesimy na szyi lub chwycimy w dłoń, ale nie można mówić o w pełni wygodnym rozwiązaniu. W takim razie co zrobić, jeśli nie chcemy odczuwać upału podczas wyjścia z domu lub pracy i nie zwracać na siebie uwagi dziwnym wiatrakiem?

Sony Reon PocketUrządzenie jest niewielkie i nie powinno przeszkadzać podczas noszenia / foto. Sony

Sony Reon Pocket powinien trafić do ludzi, którzy szukają wyjścia z takiej sytuacji. To nieduży sprzęt umieszczany w specjalnej kieszonce dedykowanej koszuli. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby samemu przerobić swoje ubranie lub pomyśleć o jakiejś innej metodzie mocowania. Tym bardziej że koszula, to dodatkowy wydatek, a własnoręczne doszycie kieszonki w okolicy karku w swojej ulubionej koszuli, nie powinno być wielkim wyzwaniem dla użytkownika.

Klimatyzacja latem, ogrzewanie zimą

Takie umiejscowienie pozwala na opływanie całkiem dużej części ciała powietrzem, więc efekt chłodzenia czujemy nie tylko punktowo w okolicach szyi. Według promocyjnej grafiki ze strony firmy, Sony Reon Pocket może obniżyć temperaturę górnej części pleców z 36 do 23 stopni Celsjusza. To naprawdę dużo. Niestety efekt nie jest długotrwały przez zastosowanie dość małego akumulatora ładowanego przez USB-C. Urządzenie może pracować jedynie 1,5 godziny po pełnym napełnieniu wbudowanej baterii, które trwa aż 2 godziny. Przynajmniej nie będzie mocno ciążyć, jego waga wynosi 85 gramów.

W przypadku zimniejszych dni, Sony Reon Pocket nie musi być odstawiane do szuflady. Może też pracować w trybie ogrzewania dając dodatkowe 8 stopni Celsjusza dla naszego zmarzniętego ciała. Całością sterujemy poprzez dedykowaną aplikację zgodną z Androidem i iOS. Jak na razie sprzęt jest dostępny do kupienia wyłącznie w Japonii w cenie 14080 jenów (niecałe 520 złotych). To niemało, ale jeśli kiedyś wyjdzie na globalny rynek, zapewne i tak znajdzie sporo nabywców.

Źródło i foto: Sony / interestingengineering

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.