Stacja ładowania Bluetti AC200 podbija Indiegogo. Ponad 2 miliony dolarów w tydzień

Jan DomańskiSkomentuj
Stacja ładowania Bluetti AC200 podbija Indiegogo. Ponad 2 miliony dolarów w tydzień
{reklama-artykul}Na portalach croudfundingowych całkiem popularne okazują się różne projekty przenośnych stacji ładowania. Najnowsza propozycja z Indiegogo, to Bluetti AC200. Szybkie gromadzenie pokaźnego zapasu energii elektrycznej, możliwość ładowania sinusoidalnym prądem przemiennym zgodnym z tym pochodzącym z sieci energetycznej, USB czy końcówką jak z zapalniczki samochodu, to nie jedyne atuty urządzenia.

Niezbędnik na wyjazd w głuszę

Gdzie przyda się nam sprzęt taki jak Bluetti AC200? Podczas przerw w dostarczaniu prądu do naszego domu, na wyjeździe pod namiot, czy po prostu nawet stacjonarnie, ale w miejscu, gdzie ciężko podciągnąć przedłużacz na drugim końcu działki z dala od naszego budynku. Awaryjnie podładujemy nawet samochód elektryczny, aby przebył dodatkowe kilka, a nawet 10 kilometrów. Wielodniowy biwak z pełnym pądem dla telefonów, minilodówki, laptopa, oświetlenia…? Jak najbardziej.

Bluetti AC200Bogactwo złącz ładowania / foto. Bluetti Team @ Indiegogo

Bluetti AC200 może pochwalić się ogniwami LG klasy premium, które wykorzystywane są w pojazdach elektrycznych i mają zapewniony komplet zabezpieczeń, w tym wiatrak do schładzania. Możne bez problemu przeżyć ponad 2500 cykli ładowania. Pojemność akumulatorów wynosi 1700 Wh (33100 mAh), a ich ładowanie z dwóch zasilaczy sieciowych o łącznej mocy 800 W trwa tylko 2,5 do 3 godzin (standardowo jednym adapterem 5 godzin).

Wiele możliwości

Alternatywnie napełnić ogniwa można panelami słonecznymi 700 W (35-150 V) przez 3 do 3,5 godziny. Dedykowane ogniwa słoneczne Bluetti SP120 spełniają nawet normę wodoodporności i pyłoszczelności IP67, ważą tylko 2,8 kilograma. W najlepszym przypadku łącząc ogniwa solarne 700 W i adapter sieciowy 400 W, możemy zejść do okolic 2 lub 2,5 godzin.

Bluetti AC200Przykładowy czas zasilania róznych urządzeń / foto. Bluetti Team @ Indiegogo
Sterowanie stacją ładowania odbywa się dzięki wbudowanemu panelowi dotykowemu. Dostarczać energię różnym urządzeniom możemy m.in. dzięki gniazdom ze zmiennym prądem z pełną sinusoidą, złączu zapalniczki samochodowej, USB z szybkim ładowaniem, a nawet dwóm panelom indukcyjnym dla telefonów na górnej ścianie Bluetti AC200. Ostatnia funkcja nie jest normalnie spotykana w podobnych stacjach.

Problemy z dostępnością w Polsce

Podstawowy wariant można zamawiać na Indiegogo za 1199 dolarów (około 4735 złotych). Akcesoria wyceniono w przedziale od 8 do 110 dolarów (od nieco ponad 30 do 435 złotych), a panele słoneczne od 279 dolarów (1100 złotych). Można też zaopatrzyć się od razu w zestaw z dwoma ogniwami słonecznymi od 1659 dolarów (mniej więcej 6550 złotych).

Wysyłki będą odbywać się we wrześniu, ale niestety są darmowe tylko na terenie USA. W dodatku Polska nie widnieje na liście, choć Niemcy, Czechy czy Słowacja już tak. W takim razie mając znajomych lub rodzinę w którymś ościennym kraju, można się zastanowić nad wsparciem projektu na Indiegogo pod tym adresem.

Źródło i foto: Bluetti Team @ Indiegogo

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.