Szczoteczka soniczna jako pierwsza szczoteczka dziecka – tak czy nie?

Anna BorzęckaSkomentuj
Szczoteczka soniczna jako pierwsza szczoteczka dziecka – tak czy nie?

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, czy szczoteczka soniczna może być pierwszą szczoteczką Twojego dziecka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule. Ponadto dowiesz się, jakimi cechami powinno wyróżniać się urządzenie przeznaczone dla dzieci. 

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do higieny jamy ustnej. Choć należy do grupy szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się technologią fal dźwiękowych. Podczas jej pracy dochodzi do łączenia się cząstek śliny, wody i pasty do zębów. Powstałe w wyniku tego zjawiska mikropęcherzyki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, oczyszczając zęby z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna posiada główkę czyszczącą o podłużnym kształcie. To właśnie ona odpowiedzialna jest za generowanie drgań, które docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien końcówki, dzięki czemu nie ścierają osadów mechanicznie. Najwyższa prędkość pracy w szczoteczkach sonicznych to 96 000 ruchów na minutę, co pozwala na precyzyjne usuwanie płytki nazębnej. Każdy model wyposażony jest w kilka trybów pracy oraz końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu każda osoba może wybrać opcję czyszczenia odpowiednią dla siebie. Oprócz tego szczoteczki soniczne oferują kilka funkcji zapewniających komfort szczotkowania (czasomierze, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd.). Doskonale sprawdzą się u osób cierpiących na nadwrażliwość zębów,
a także u użytkowników aparatów ortodontycznych. Na rynku szczoteczek sonicznych znajdują się również modele stworzone tylko i wyłącznie dla dzieci. Od jakiego wieku dziecko może sięgnąć po szczoteczkę soniczną i czym powinno charakteryzować się takie urządzenie?

Szczoteczka soniczna dla dziecka – od kiedy?

Szczoteczka soniczna jako pierwsza szczoteczka dziecka? A dlaczego nie?! Choć wielu specjalistów zaleca stosowanie szczoteczki sonicznej od 3. roku życia, to producenci tego typu przyrządów tworzą modele przeznaczone dla jeszcze młodszych użytkowników. Takie szczoteczki soniczne mogą być użytkowane już od momentu pojawienia się pierwszego ząbka w jamie ustnej dziecka. Należy jednak pamiętać, że nasza pociecha nie jest w stanie samodzielnie wyczyścić swoich zębów, dlatego też przez pierwsze lata szczotkowania niezbędna będzie asysta rodziców. Jeśli Twoje dziecko boi się wibracji i dźwięków, pozostaje Wam stosowanie szczoteczki tradycyjnej. 

Czy szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla dzieci? Oczywiście, że tak! Należy jednak używać jej prawidłowo, np. w oparciu o wykonywanie ruchów wymiatających czy też nie dociskając główki zbyt mocno do powierzchni szkliwa zębowego. Niektóre szczoteczki soniczna dla dzieci posiadają możliwość połączenia ich z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów.

Szczoteczka soniczna dla dziecka – cechy

Jakie cechy powinna posiadać szczoteczka soniczna dla dziecka? Po pierwsze – musi posiadać odpowiedni rozmiar, aby można było swobodnie manewrować nią w dziecięcej jamie ustnej. Mniejsza ma być nie tylko jej rączka, ale również główka czyszcząca, wyposażona dodatkowo w delikatne, miękkie włókna, które nie podrażniają wrażliwych dziąseł. Wszystkie wspomniane cechy posiada szczoteczka soniczna dla dzieci Smilesonic KIDS. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, odwiedź sklep internetowy: https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/

Po drugie – w szczoteczce sonicznej dla dziecka powinny znajdować się tryby pracy dopasowane do dziecięcych potrzeb. Prędkość pracy powinna być w nich mniejsza niż w trybach przeznaczonych dla dorosłych. Maksymalna liczba ruchów wykonywanych przez minutę w szczoteczkach sonicznych dla dzieci to zazwyczaj 62 000 ruchów. 

Po trzecie – szczoteczka soniczna dla dziecka powinna posiadać atrakcyjny design. Okazuje się, że kolorowe motywy znajdujące się na obudowie takie przyrządu potrafią zachęcić do regularnego szczotkowania ząbków oraz umilić cały proces. 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.