Ten film usunie wodę z głośników w Twoim smartfonie

Maksym SłomskiSkomentuj
Ten film usunie wodę z głośników w Twoim smartfonie
Nawet wodoodporne telefony mogą działać gorzej po kontakcie z wodą. Dlaczego? Przyczyna jest naprawdę prozaiczna. Krople wody dostające się do przestrzeni, w których znajdują się głośniki, skutecznie zniekształcają dźwięk, pogarszając jego jakość. O ile producenci smartwatchy oferują czasami specjalne apki do osuszania stosowanych w niektórych modelach głośników, w przypadku smartfonów usuwanie wody z głośników jest tylko z pozoru większym wyzwaniem.

Jak usunąć wodę z głośników smartfona?

Zdarza się, że producenci inteligentnych zegarków instalują na nich dedykowane aplikacje, których jedynym zadaniem jest usuwanie wody z głośnika. W tym celu urządzenie emituje dźwięki o odpowiedniej częstotliwości, którym towarzyszą wibracje. Jeśli głośnik w Twoim smartfonie przestał działać lub odtwarza dźwięki o pogorszonej jakości w wyniku kontaktu z wodą, zastosuj się do poniższych kroków i uruchom zamieszczone tu nagranie.

Jeżeli Twój smartfon nie jest wodoodporny, a woda dostała się do głośnika, natychmiast wyłącz urządzenie. Dzięki temu może Ci się udać uniknąć pogorszenia sytuacji. W dalszej kolejności spróbuj wytrząsnąć wodę z wnętrza, a następnie sięgnij po patyczek do uszu lub kawałek watki i dotykając głośnik odsącz z niego wodę.

Po wyczyszczeniu głośnika w ten sposób spróbuj dmuchnąć weń z pewnej odległości w taki sposób, aby spróbować wydmuchać zalegające tam resztki wody. Stosowanie sprężonego powietrza jest ryzykowne, gdyż może wepchnąć ciecz głębiej do urządzenia.

Ostatnim krokiem jest odtworzenie dźwięków o zmiennej częstotliwości, głośnikiem do dołu. Może to pomóc „wypchnąć” resztki wody na zewnątrz. Spróbuj to zrobić, oczywiście po uprzednim włączeniu smartfona.

Możesz też uruchomić stronę internetową fixmyspeakers.com na swoim smartfonie i kliknąć na banerek znajdujący się na górze witryny ponad napisem „Click or tap the button above to activate blower”.

Istnieje wiele podobnych plików audio oraz dedykowanych aplikacji – działają… różnie. Warto sięgnąć po kilka zanim ostatecznie się poddasz. 

Żadna z metod nie pomogła? Prawdopodobnie pozostaje Ci wizyta w serwisie.

Źródło: mat. własny, zdj. tyt. Canva Pro

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.