Jony srebra w pendrivach GOODRAM pozwalają ograniczyć ryzyko przenoszenia drobnoustrojów
Pandemia koronawirusa poza masą problemów przyczyniła się też w wielu przypadkach do zwiększenia świadomości ludzi w kwestii higieny i ochrony zdrowia. Zaczęliśmy zastanawiać się nad tym, jak różne patogeny mogą przenosić się na powierzchniach i przedmiotach codziennego użytku. Zapewne pendrivy nie są aż tak mocnym siedliskiem bakterii jak smartfony, klawiatury czy pieniądze, ale na pewno plasują się bardzo wysoko wśród różnych przedmiotów codziennego użytku. GOODRAM oferuje najnowsze pamięci z serii USB UME Care, które potrafią zaradzić w tym temacie.
Obudowa wykonana zgodnie z technologią Biomaster zawiera dodatek jonów srebra o właściwościach bakteriobójczych. „Po 24 godzinach redukcja drobnoustrojów na powierzchni urządzenia wynosi 99 proc.” Jak zaznaczył prezes firmy Wiesław Wilk – „Każdy z nas, codziennie dotyka wielu brudnych przedmiotów, a następnie – nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia twarzy, ust, nosa bądź oczu, skąd droga do zakażenia jest już prosta. By zminimalizować ryzyko przenoszenia drobnoustrojów, trzeba obok dbania o higienę , zatroszczyć się o środowisko pracy. Warto również skorzystać z rozwiązań najnowszej technologii i właściwości antybakteryjnych jakie dają chociażby jony srebra zastosowane w obudowie UME CARE.„
Antybakteryjne pendrivy USB 3.0 o pojemnościach od 16 GB do 128 GB
Co ważne, właściwości antybakteryjne z czasem nie będą zanikać jak przy niektórych innych produktach z jonami srebra. GOODRAM postawił na ich domieszkę w całej bryle obudowy, a nie tylko pokrycie jej takową warstwą. W takim wypadku nie ma obawy, że powłoka się zetrze. Antybakteryjne cechy obudowy zostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi zleconymi przez producenta, a tym samym pendrivy są zgodne z normą ISO 22196.
W kwestii elektronicznej to dość typowe pamięci USB bez większych fajerwerków. Zastosowano interfejs USB 3.0 (w nowszych nomenklaturach – USB 3.1 Gen 1 lub USB 3.2 Gen 1) i pojemności 16, 32, 64 oraz 128 GB. Producent podaje, że pamięci USB z serii UME CARE pracują do 60 MB/s w odczycie i do 20 MB/s w przypadku zapisu danych. Warto też podkreślić, że cała seria zaprojektowanych i wyprodukowanych w Polsce pamięci UME CARE otrzymała wieczystą gwarancję producenta.
Zobacz również: YouTuberzy zdemaskowali antyszczepionkowca. Łapówka za brak krytyki szczepionki
Źródło i foto: GOODRAM