Wyświetlacze w vivo X Fold robią wrażenie
Zewnętrzny wyświetlacz vivo X Fold charakteryzuje się przekątną wynoszącą 6,53” i został wykonany w technologii OLED typu E5. Obraz prezentowany jest w rozdzielczości FHD+ (2520 x 1080 pikseli), a częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 120 Hz. Ten panel o proporcjach 21:9 oferuje wsparcie dla HDR10+. Nie da się ukryć, że pod względem technicznym to naprawdę bardzo dobry ekran, któremu można nic zarzucić.
Źródło: Vivo
Najważniejszy jest jednak tutaj składany ekran widoczny po otwarciu smartfona. Tutaj vivo się popisało i zdecydowało się zaoferować konsumentom ogromny 8,03-calowy panel OLED LTPO (również typu E5), który charakteryzuje się o odświeżaniem 120 Hz, rozdzielczością 2160 x 1916 pikseli, wsparciem dla HDR10+, jak również proporcjami 4: 3,55.
Na składany ekranie zastosowano ultracienkie szkło, aby zapewnić ochronę. Co więcej, firma poinformowała, że ten ekran ma certyfikat do 300000 zgięć — co odpowiada składaniu i rozkładaniu urządzenia 80 razy dziennie przez 10 lat. To robi wrażenie, prawda?
Źródło: Vivo
Wyświetlacz wewnętrzny może odginać się w zakresie od 60 stopni do 120 stopni, dzięki czemu w niektórych aplikacjach będzie można korzystać z vivo X Fold, jak z tradycyjnego laptopa, dzięki podzieleniu ekranu i przeniesieniu klawiatury na dolną część.
Podobno wyświetlacz ten nie ma widocznego zagięcia, aczkolwiek o tym będzie można sieprzekonac dopiero, gdy smartfon trafi na testy.
Źródło: Vivo
Jak na nowoczesny smartfon przystało vivo X Fold otrzymał nie jeden, a dwa ultrasoniczne czytniki linii papilarnych umieszczone pod panelami dotykowymi. To spore novum mając na uwadze fakt, że dotychczasowe składane smartfony oferują tylko czujnik biometryczny wbudowany w przycisk zasilania i umieszczony na korpusie.
Pozostała specyfikacji też jest imponująca
Mocy obliczeniowej dostarcza flagowy SoC Snapdragon 8 Gen 1, współpracujący z 12 GB pamięci RAM typu LPDDR5, a na dane zarezerwowano do 512 GB pamięci typ UFS 3.1. Do sprzedaży trafi również model oferujący 256 GB na przechowywanie danych.
Źródło: Vivo
Energię dostarcza akumulator o pojemności 4600 mAh z szybkim ładowaniem kablowym o mocy 66 W (uzupełnienie energii do 100% w 37 minut). Do tego jeszcze dochodzi ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W oraz bezprzewodowe zwrotne 10 W.
Na tylnym panelu umieszczono konkretny zestaw obiektywów, przedstawiający się następująco:
- główny obiektyw o rozdzielczości 50 MP (Samsung GN5) ze światłem f/1,8 i optyczną stabilizację obrazu (OIS);
- obiektyw ultraszerokokątny 48 MP z polem widzenia 114 stopni, przysłona obiektywu f/2.2;
- teleobiektyw 12 MP oferujący dwukrotne zbliżenie optyczne, światło obiektywu f/2.2;
- teleobiektyw peryskopowy 8 MP oferujący 60-krotne zbliżenie cyfrowe i 5-krotne optyczne, OIS, PDAF, swiatło f/3.4.
Ten konkretny zestaw jest sygnowany logo marki ZEISS, która jest odpowiedzialna również za aparaty od strony programowej. Dodać jeszcze muszę, ze identyczny zestaw obecny jest w zeszłorocznym X70 Pro Plus.
Dostajemy również wycięcia na obu ekranach, mieszczące aparat 16 MP na zewnętrznym wyświetlaczu smartfona i 16 MP na składanym panelu.
vivo X Fold jest również wyposażony w suwak umożliwiający szybką zmianę profili dźwiękowych, a także nowoczesne zaplecze komunikacyjne. Smartfon waży 311 gramów i ma wymiary po złożeniu 162 x 74.5 x 14.6 mm, a po rozłożeniu 162 x 144.9 x 6.3 mm.
Źródło: Vivo
Cena vivo X Fold
vivo X Fold na ten moment jest dostępny wyłącznie w Chinach, gdzie wersja oferująca 256 GB pamięci wyceniona została na 8999 juanów, czyli nieco ponad 6 tysięcy złotych. Natomiast zainteresowani wariantem 512 GB muszą przygotować 9999 juanów, czyli 6700 zł.
Na ten moment nie jest jeszcze znana data wprowadzenia vivo X Fold na arenę międzynarodową, ale firma ma zamiar to uczynić.
Źródło: Vivo / fot. tyt. Vivo