W Polsce otwarto centrum sztuki immersyjnej. To niezwykłe miejsce

Maksym SłomskiSkomentuj
W Polsce otwarto centrum sztuki immersyjnej. To niezwykłe miejsce

Nowe technologie pozwalają nie tylko unowocześniać sprzęt, który nas otacza na co dzień, ale też otwierać dość niezwykłe placówki, które można odwiedzić. W Warszawie otwarto pierwsze w tej części Europy centrum sztuki immersyjnej melt museum. Na wizytujących to ciekawe miejsce w stolicy czeka 14 multimedialnych instalacji.

Centrum sztuki immersyjnej – co to jest?

Centrum sztuki immersyjnej o nazwie melt museum otwarto w samym centrum Warszawy przy Placu Powstańców Warszawy 2A. Na trzech kondygnacjach liczących łącznie ponad 600 metrów kwadratowych powstało łącznie 14 pomieszczeń wypełnionych nowymi technologiami i autorskimi, multisensorycznymi instalacjami. To coś więcej niż zwykłe, tradycyjne muzeum.

centrum sztuki immersyjnej melt museum
Źródło: NVIDIA

Melt museum oferuje możliwość sensorycznej podróży w świat sztuki nowych mediów, technologii i pochłaniającej rozrywki. Jej początkiem jest pierwsza stała ekspozycja Artificial Dreams. Poświęco ją relacji człowieka ze sztuczną inteligencją, balansująca pomiędzy techno utopią a cyberpunkową wizją przyszłości w dynamicznej, audiowizualnej oprawie. Partnerem technologicznym wystawy Artificial Dreams jest firma NVIDIA. Instalacje stworzono z wykorzystaniem kart graficznych GeForce RTX oraz platformy NVIDIA Studio, skierowanej do artystów, projektantów, inżynierów i specjalistów.

centrum sztuki immersyjnej melt museum
Źródło: NVIDIA

Za koncept centrum sztuki immersyjnej melt museum, kreacje i technologię odpowiadają jego twórcy: Kamila Staszczyszyn i Kuba Matyka ze studia MELT IMMERSIVE. Na swoim koncie Kamila Staszczyszyn i Kuba Matyka mają współprace z polskimi artystami: zespołem PRO8L3M, Hanią Rani, Dawidem Podsiadłą, Sokołem. Tworzyli też teledyski dla światowych gwiazd: Empire Of The Sun, PNAU, Bebe Rexhy i Troye Sivana.

centrum sztuki immersyjnej melt museum
Źródło: NVIDIA

Za warstwę muzyczną przedsięwzięcia odpowiedzialni są z kolei współtwórca duetu RYSY, kompozytor i producent Wojciech Urbański, który skomponował ścieżkę dźwiękową.

Źródło: inf. prasowa, meltmuseum

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.