Anonymous przejęli ponad 329 GB danych. Rosjanie są bezradni

Maksym SłomskiSkomentuj
Anonymous przejęli ponad 329 GB danych. Rosjanie są bezradni
W obrębie witryny DDoSecrets pojawia się coraz większa ilość danych, pozyskiwanych od rosyjskich instytucji przez kolektyw hakerski Anonymous i identyfikujące się z nim grupy. W samym tylko kwietniu trafiły tam dane Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego oraz rosyjskiego Ministerstwa Kultury. Pośród wielu interesujących informacji da się tam znaleźć od teraz kolejne. Te związane są tym razem z firmą Gazregion, specjalizującą się w – a jakże – gazociągach.

Gazregion zaatakowany przez Anonymous

Anonimowy walczą z rządem i firmami rosyjskimi, w ramach cyberwojny wypowiedzianej w odpowiedzi na agresję Rosji w Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku (de facto trwa od 2014 roku). Na łamach naszego serwisu pisaliśmy już o wielu dokonaniach hakerów – potwierdzonych, niepotwierdzonych, zabawnych i tych poważniejszych. Ostatnio staramy się informować wyłącznie o atakach, których namacalne owoce da się znaleźć w sieci. Ten jest jednym z nich.

Kolektyw Anonymous wraz z grupami NB65 i Porteur przejęły łącznie 222 GB e-maili firmy Gazregion. Klientem firmy jest przede wszystkim Gazprom, który ma tysiące kilometrów rurociągów realizujących zadania w ramach programu transportu gazu w różnych regionach Federacji Rosyjskiej. Dane te widnieją pod adresem: ddosecrets[.]com/wiki/Gazregion. Na witrynę przejdziesz po usunięciu kwadratowego nawiasu w pasku swojej przeglądarki. Jak zawsze zalecamy to robić wyłącznie osobom świadomym kwestii związanych z bezpieczeństwem i tego… co robią. Dla większości internautów dane okażą się zapewne nudne, ale mogą zawierać cenne informacje dla konkurencji lub rządów państw zachodnich.

Bonus od anonimowych

Niemal równolegle na DDoSecrets pojawiło się 107 GB danych pochodzących z Neocom Geoservice, podmiotu odpowiedzialnego za eksplorację pól naftowych i gazowych. Firma współpracowała m.in. z Gazpromem. W paczce znajduje się ok. 87,5 tysiąca wiadomości e-mail, wymienianych pomiędzy pracownikami Neocom Geoservice i klientami.

Źródło: Twitter

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.