Droższy internet w UPC. Zrób to, a unikniesz podwyżki

Maksym SłomskiSkomentuj
Droższy internet w UPC. Zrób to, a unikniesz podwyżki
Masz internet z UPC? Uważaj na tegoroczną podwyżkę. Internet od UPC drożeje w 2022 roku, ale podwyżki da się uniknąć. Niestety, zmiana stawki jest wprowadzana automatycznie, więc musisz podjąć określone, dość dziwne działanie, aby nie płacić więcej. UPC Polska już teraz rozsyła w tej sprawie maile, na które część Polaków zareagowała… entuzjastycznie. Dlaczego?

Cena internetu w UPC rośnie w 2022

Jeszcze przed nowym rokiem UPC Polska zaczęło wysyłać do Polaków maile, w których przekazuje „dobrą wiadomość”.

„Od 1 lutego 2022 r. ulepszamy Twoją usługę. Zyskasz szybszy internet w programie Więcej korzyści dla Ciebie. Aby Ci było u nas jeszcze lepiej.”

Niżej widnieje dopisek:

„Aż do 750 Mb/s.
Już od 1 lutego 2022 r.
Wystarczy, że wyłączysz, a potem włączysz modem.”

upc podwyzka

Fragment niezwykle długiego maila, rozsyłanego klientom UPC. | Źródło: mat. własny

To właśnie w ostatnim zdaniu tkwi pułapka. Jeśli zdecydujesz się na restart routera, operator aktywuje Ci automatycznie wyższą taryfę! Oczywiście wiąże się to z podniesieniem teoretycznej prędkości łącza nawet do 500 lub 750 Mb/s, ale również z podwyższeniem opłaty o 8 złotych miesięcznie, czyli 96 złotych rocznie. Wielkie oszczędności biorą się z małych oszczędności, więc…

Wszystko nie jest przekazane w sposób jednoznaczny, jednak w treści wiadomości widać informację:

„Jednocześnie, informujemy Cię, że Twój abonament wzrośnie o 8 zł od 1 lutego 2022 r.”

Sposób na uniknięcie podwyżki jest przedziwny.

Jak uniknąć podwyżki ceny internetu od UPC?

Po prostu… nie restartuj routera. Tylko tyle i aż tyle. W wielu przypadkach będzie to jednak trudne, na przykład w przypadku problemów z internetem. Istnieje drugi sposób.

Podwyżki można uniknąć także przechodząc na stronę upc.pl/zmiana-uslugi oraz wypełniając stosowny formularz rezygnacji przed 1 lutego 2022 roku.

upc formularz

Źródło: mat. własny

Trzeba zwrócić uwagę na to, że UPC Polska daje klientom 6 miesięcy na testowanie nowej usługi. Jeśli po jej aktywowaniu będzie chciał wrócić do wcześniejszej opcji, otrzyma stosowną rekompensatę w postaci zwrotu poniesionych kosztów od momentu aktywacji.

Mimo wszystko sprawą powinien zainteresować się UOKiK, jako że wiele osób zrestartuje swoje routery w wyniku awarii i w ten sposób „zgodzi się” na skorzystanie z tej… cudacznej oferty.

Źródło: UPC, mat. własny

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.