Ekspansja Allegro na Unię Europejską. Firma przejęła zagraniczne aktywa Mall Group i WE|DO

Jan DomańskiSkomentuj
Ekspansja Allegro na Unię Europejską. Firma przejęła zagraniczne aktywa Mall Group i WE|DO

Niedawno pisaliśmy o pojawieniu się Google Pay na Allegro jako nowego pełnoprawnego środka płatności. Grupa Allegro nie tylko rozszerza możliwości pod kątem rodzimych klientów, ale coraz śmielej atakuje rynki zagraniczne z terenu Unii Europejskiej. W ostatnim czasie uruchomiła serwis w wersji dla obcokrajowców, a w najbliższych dniach domknie transakcję przejęcia dwóch firm z ich zagranicznymi aktywami.

Allegro dostępne w łatwy sposób dla obcokrajowców w Unii Europejskiej i na terenie Polski

W ubiegłym tygodniu najbardziej popularne polskie przedsiębiorstwo z branży e-commerce uruchomiło witrynę Allegro.com. Polscy użytkownicy są automatycznie przekierowywani na standardową edycję z końcówką „pl” i brakiem zmian z dotychczasowym modelem działania. Jednak kupujący z zagranicy od razu widzą stronę w języku angielskim i z walutą wyrażoną w Euro. Oferty, usługi i możliwości wysyłki mogą się różnic w zależności od lokalizacji. Są także inne metody płatności (część znika, dochodzi PayPal).

Ekspansja Allegro na Unię Europejską. Firma przejęła zagraniczne aktywa Mall Group i WE|DO

W taki sposób zmienimy kraj wysyłki, walutę i język na Allegro.pl (przykładowo na Słowację, angielski i Euro) / Foto: własne

Zmianę języka, waluty i kraju dostawy można też wymusić, nawet jeśli strona ustali poprzez IP naszą lokalizację na terenie Polski (dokonujemy tego przez menu dostępne z poziomu ikony flagi na górze strony). To udogodnienie dla obcokrajowców przebywających w naszym kraju. Wysyłka zakupionych towarów w do 24 krajów Unii Europejskiej ma być realizowana w ciągu 2-3 dni.

WE|DO oraz Mall Group częścią Allegro, to daje nowe możliwości w zagranicznej części biznesu

Dodatkowo 1 kwietnia dojdzie do zamknięcia transakcji przejęcia czeskiego WE|DO oraz firmy Mall Group przez polskie Allegro. Kwota opiewa na 881 milionów Euro, czyli przy obecnym kursie ponad 4,14 miliardy złotych. W skład kupionych aktywów wchodzi system e-commerce oraz logistyka w Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Węgrzech i Polsce. Co istotne, przejmowane biznesy mają naprawdę dobrą pozycję na zagranicznych rynkach e-commerce. Chociażby 9 proc. w Czechach i 24 proc. w Słowenii. UOKiK wydał już zgodę na fuzję firm na początku miesiąca, więc nie powinno być żadnych problemów przez ostatnie dni przed formalnym zamknięciem transakcji.

Zobacz również: Amazon Prime Gaming w kwietniu. Przeciek ujawnia listę gier, w tym świetnego klasyka RPG

Źródło: Cashless.pl (1) (2) / własne / Foto tytułowe: Pixabay – własne

Udostępnij

Jan DomańskiDziennikarz publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Skupia się głównie na tematyce związanej ze sprzętem komputerowym i grami wideo.