Google testuje rewolucyjną funkcję, która trafi do YouTube

Aleksander PiskorzSkomentuj
Google testuje rewolucyjną funkcję, która trafi do YouTube
{reklama-artykul}
Ledwo co Google wprowadziło tryb nocny w YouTube dla urządzeń z iOS, a już mamy kolejne informacje na temat tego, co jeszcze „knuje” amerykańska firma. Jeśli faktycznie beta-testy zakończą się pomyślnie, to możemy mieć do czynienia z nowością, jakiej w serwisie nie było od dawna – przynajmniej w tej wersji, która przeznaczona jest dla przeglądarek na komputerach osobistych.

Android na smartfonach oferuje tryb Picture in Picture. Oznacza to, że korzystając z YouTube możemy wyodrębnić okienko z odtwarzaczem oraz umieścić je w dowolnym miejscu na ekranie. Pływający prostokąt zachowuje się wtedy całkowicie niezależnie, a my możemy podczas oglądania wykonywać inne czynności – grać w gry, przeglądać internet czy po prostu czytać jakiś artykuł. Okazuje się, że podobne rozwiązanie jest testowane dla YouTube’a w wersji komputerowej!

youtubepip2

Tryb obrazu w obrazie w YouTube dla komputerów miałby działać bardzo podobnie do tego, który znany jest z urządzeń mobilnych. Będziemy mogli wybrać interesujący nas film i wyodrębnić okno, które zacznie pływać w jednym z rogów monitora. Przeglądarka będzie pozwalała na dalsze surfowanie po sieci.

Na ten moment Google prowadzi testy wspomnianej możliwości bezpośrednio po stronie swoich serwerów – tylko nieliczne osoby mają dostęp do tej funkcji. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Tryb Picture in Picture dla komputerów może zrewolucjonizować sposób, w jaki konsumujemy multimedia. Oby ta opcja została wprowadzona na szeroką skalę!

Źródło: 9to5Google

Udostępnij

Aleksander PiskorzDziennikarz technologiczny - od niemal dekady publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Autor newslettera tech-pigułka. Obecnie zajmuje się wszystkim co związane z szeroko pojętym contentem i content marketingiem Jako konsultant pomaga również budować marki osobiste i cyfrowe produkty w branży technologicznej. Entuzjasta sztucznej inteligencji. W trybie offline fan roweru szosowego, kawy specialty i dobrej czekolady.