Google unicestwia najpopularniejszego bota muzycznego na Discordzie

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google unicestwia najpopularniejszego bota muzycznego na Discordzie
Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z informacją o zamknięciu Groovy – według wielu osób najlepszego bota muzycznego na Discordzie. Teraz przyszedł czas na tego najpopularniejszego. Twórcy Rythm ogłosili, że już za kilka dni zostaną zmuszeni do dezaktywacji własnej usługi działającej od 2016 roku.

Rythm odchodzi w niepamięć. Stoi za tym Google 

Google ostatnimi czasy wziął się za walkę z niezwykle popularnymi botami muzycznymi umożliwiającymi odtwarzanie utworów z YouTube za pośrednictwem komunikatora Discord. Głównymi graczami na planszy byli Groovy oraz Rythm. Ten pierwszy „zginął” wraz z końcem sierpnia, a na drugiego właśnie przyszła pora. Osoby za niego odpowiedzialne otrzymali nakaz wyłączenia usługi prosto od giganta z Moutain View.

Jest to bez wątpienia cios dla wielu społeczności. Rythm to bot muzyczny cieszący się największym zainteresowaniem – jest zainstalowany na ponad 20 milionach serwerów i korzysta z niego około 560 milionów użytkowników. Wyboru jednak nie ma – głównym źródłem odtwarzanych utworów był bowiem YouTube i twórcy bota muszą się do decyzji Google dostosować.

rythm koniec discord 2Źródło: Rythm

Z oficjalnego oświadczenia wynika jednak, iż deweloperzy pracują już nad kolejnym ogromnym projektem muzycznym, lecz na razie nie podali szczegółów. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego jednak w ogóle technologiczny gigant rozpoczął bój z tego typu botami? Cóż, teorii jest kilka.

Najpopularniejszą z nich są rzekome plany opracowania podobnego narzędzia przez Google oraz Discord. Obydwie firmy współpracują ze sobą od pewnego czasu i wiele przesłanek wskazuje na prowadzone prace nad jakąś alternatywą dla botów. Próżno szukać innego sensownego wytłumaczenia.

Źródłoi foto: Rythm

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.