Internet na całym świecie do roku 2020?

LBSkomentuj
Internet na całym świecie do roku 2020?
Do czerwca 2012 roku na całym świecie dostęp do Internetu miało ponad 2,4 mld osób, a więc ponad jedna trzecia ludności świata. Analitycy sugerują jednak, że należy zwrócić szczególną uwagę na globalny zasięg na poszczególnych kontynentach. Największy odsetek ludności korzystający z Internetu odnotowano w Ameryce Północnej (78,6% populacji), a więc krajach rozwiniętych technologicznie. Dla porównania, w Afryce tylko 15,6% ludności łączy się z Siecią (głównie RPA i kraje cywilizowane), natomiast ponad miliard osób wciąż nie wie lub nie myśli o korzystaniu. Podobnie sytuacja wygląda na największym kontynencie na świecie. W samej Azji z Internetu do dziś nie korzysta ponad 3 mld ludności.

Co więcej, według badań przeprowadzonych przez Humanipo, Afryka jest kontynentem, gdzie usługi mobilne należą do najdroższych na świecie. W przypadku Internetu jest podobnie: w Nigerii za 30 minut korzystania z Internetu należy zapłacić aż 0,57 USD. Dla przykładu w Zambii cena ta wynosi 0,19 USD za 1 MB przy miesięcznych zarobkach 82 USD. Nie lepiej jest w Azji. W Bangladeszu płaca minimalna dla osób z branży odzieżowej wynosi 38 USD miesięcznie, w innych branżach zarobki spadają nawet do 19 USD na miesiąc. Trudno sobie zatem wyobrazić, aby w takich krajach Internet zawitał na stałe w przeciągu kilku lat.

Biorąc pod uwagę kraje najuboższe, w których mieszkańcy myślą przede wszystkim o rozwiązaniu kwestii głodu wydaje się wątpliwe, aby w ciągu 7 najbliższych lat wszyscy korzystali z Internetu. W tej sytuacji nawet plany wydawania tańszych smartfonów czy łatwiejszego dostępu do ofert sieciowych nie są w stanie przekonać każdego do Internetu.

Źródło: Neowin, Humanipo

Udostępnij

LB