ISFE: raport dotyczący europejskich i polskich graczy

LBSkomentuj
ISFE: raport dotyczący europejskich i polskich graczy
Biorąc pod uwagę Europę, około 25% mieszkańców poświęca grom przynajmniej jeden raz na tydzień. 51% osób ma poniżej 35 lat, 35% w tym roku kupiło przynajmniej jedną grę, zaś 45% graczy to kobiety. Ciekawe są też zestawienia dotyczące opinii rodziców na temat hobby ich dzieci. 40% rodziców gra z dziećmi na ich prośbę, zaś 58% dorosłych jest zdania, że mają pozytywny wpływ na rozwój ich dzieci, zaś 47% uważa, że mają dodatni wpływ na kreatywność. Warto również dodać, że pomimo opcji kontroli rodzicielskiej, korzysta z niej tylko w granicach 30-40% rodziców. Największym zaskoczeniem jest Szwecja, gdzie 42% osób zadeklarowało, że w tym roku kupiło przynajmniej jedną grę. Wielka Brytania, gdzie sprzedaje się najwięcej gier jest pod tym względem daleko w tyle (34%).

Jeśli chodzi o Polskę, 49% badanych grało w tym roku w jakąkolwiek grę. Grające kobiety stanowią 44%, zaś w przypadku mężczyzn wiek waha się w przedziale od 16 do 34 lat. Co ciekawe, aż 1 na 4 dorosłych potwierdziło, że z grami ma styczność minimum raz w tygodniu. Pomimo rosnącej popularności konsol, wciąż chętniej sięgamy po gry na komputerach i laptopach (łącznie 42%), następnie na urządzeniach mobilnych (21%) i dopiero na końcu na konsolach (20%). Zdecydowany prym w naszym kraju wiodą również gry online, które cieszą się uznaniem 84% badanych.

ISFE udostępniła dokładny raport dotyczący europejskich graczy pod tym adresem, natomiast szczegółowe informacje o polskich graczach można zobaczyć w tym miejscu. Powyższe badania przeprowadzono wśród 15 tys. ankietowanych, z czego 1300 osób z naszego kraju.

Źródło: ISFE

Udostępnij

LB